Ryanair saskaras ar satricinājumiem, jo aviobiļešu cenas samazinās, bet izmaksas pieaug

Pagājušajā finanšu gadā aviokompānija piedzīvoja vidējo biļešu cenu kritumu par 7%, savukārt darbības izmaksas, piemēram, personāla izdevumi, pieauga.

Ryanair Holdings plc pirmdien ziņoja par saviem 2025. finanšu gada ieņēmumiem, jo ​​uzņēmums nodarbojas ar augstākām izmaksām un atpalikušām aviobiļešu cenām.

Visa gada peļņa pēc nodokļu nomaksas bija 1,6 miljardi eiro, kas ir samazinājums salīdzinājumā ar 1,9 miljardiem eiro iepriekšējā finanšu gadā. Tomēr tas atbilda uzņēmuma analītiķu aptaujai.

Satiksme pieauga par 9% līdz rekordlielam 200 miljonu pasažieru skaitam, neskatoties uz Boeing piegādes kavēšanos. Tomēr tas bija samazinājums salīdzinājumā ar iepriekš noteikto mērķi — 205 miljonus pasažieru. Uzņēmums atklāja, ka pašreizējā finanšu gadā līdz 2026. gada 31. martam paredz 206 miljonus pasažieru.

Vidējās biļešu cenas samazinājās par 7%, tomēr kopējie ieņēmumi 2025. finanšu gadā pieauga par 4% līdz 14 miljardiem eiro. Ekspluatācijas izmaksas, kas ir nemainīgas, rēķinot uz vienu pasažieri, pieauga par 9% līdz 12,4 miljardiem eiro. To galvenokārt noteica degvielas ietaupījumi, kas kompensēja personāla un citu izmaksu pieaugumu.

Ryanair paziņoja par galīgo dividendi 0,227 eiro apmērā par akciju, kas, visticamāk, tiks izmaksāta šī gada septembrī, ja to apstiprinās ikgadējā pilnsapulce (AGM).

Aviokompānijas flotē 30. aprīlī bija 181 B737 “Gamechanger” lidmašīna. Šogad vasarai uzņēmums atklāja arī vairāk nekā 160 jaunus maršrutus.

Ryanair izpilddirektors Maikls O’Līrijs 25. gadu peļņas pārskatā uzņēmuma tīmekļa vietnē sacīja: “Mēs cieši sadarbojamies ar Boeing, lai paātrinātu piegādes, un esam arvien pārliecinātāki, ka atlikušie 29 Gamechangers mūsu 210 pasūtījumu grāmatā sniegs daudz ātrāk nekā S.26, ļaujot mums panākt FY27 aizkavēto satiksmes pieaugumu.”

Viņš piebilda: “Mēs redzam spēcīgu S.25 ceļojumu pieprasījumu visā mūsu tīklā. Šogad mūsu ierobežotā jaudas palielināšana tiek piešķirta tiem reģioniem un lidostām, kas atceļ aviācijas nodokļus un stimulē satiksmes pieaugumu.”

Ryanair jau ir paziņojis, ka šajā finanšu gadā sagaida zināmu vienības izmaksu pieaugumu, galvenokārt vides nodokļu un gaisa satiksmes kontroles nodevu pieauguma dēļ. Tomēr degvielas riska ierobežošana, jaunas lidmašīnas un izmaksu kontrole, visticamāk, kompensēs šo pieaugumu.

Visticamāk, ka Eiropas īsos attālumos turpināsies šķēršļi

Ryanair sagaida, ka turpmākajos gados Eiropas īso reisu kapacitāte būs ierobežota, galvenokārt tāpēc, ka vairāki Eiropas Airbus operatori joprojām nodarbojas ar Pratt & Whitney dzinēju remontu. Iespējams, ka šo scenāriju papildinās arī palielināta ES aviokompāniju konsolidācija, piemēram, gaidāmā TAP pārdošana.

“Mēs uzskatām, ka šie jaudas ierobežojumi apvienojumā ar mūsu ievērojamo izmaksu priekšrocību, spēcīgo bilanci, zemo izmaksu lidmašīnu pasūtījumiem un nozares vadošo darbības noturību veicinās Ryanair kontrolētu rentablu izaugsmi līdz 300 miljoniem pasažieru gadā līdz 2034. finanšu gadam,” sacīja O’Līrijs.

Aviokompānija atklāja, ka, lai gan tā cer atgūt lielāko daļu, bet ne visu no pagājušā finanšu gada 7% cenas krituma, joprojām ir pārāk agri sniegt skaidrus norādījumus. Tas galvenokārt ir tāpēc, ka šī finanšu gada rezultāts lielā mērā ir atkarīgs no ārējiem faktoriem, piemēram, iespēja palielināt tarifus, eskalācijas Krievijas un Ukrainas konfliktos vai Tuvo Austrumu konfliktos un makroekonomiskie satricinājumi.

 

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru