Temu ir paziņojis, ka pārtrauks no Ķīnas importēto preču pārdošanu ASV klientiem no savas platformas.
Uzņēmums paziņojis, ka pārdošanu tagad veiks “vietējie pārdevēji”, un pasūtījumi tiks izpildīti no valsts iekšienes. Izmaiņas notiek tāpēc, ka ir slēgts beznodokļu noteikums mazvērtīgām pakām.
Temu un konkurējošais Ķīnas mazumtirdzniecības gigants Shein iepriekš bija paļāvies uz tā saukto “de minimis” atbrīvojumu, lai pārdotu un nosūtītu mazas vērtības preces tieši uz ASV, nemaksājot nodevas vai importa nodokļus.
Temu sacīja, ka ir aktīvi vervējis ASV uzņēmumus, lai tie pievienotos platformai.
“Visu pārdošanu ASV tagad veic vietējie pārdevēji, un pasūtījumi tiek izpildīti no valsts iekšienes. Šī darbība ir paredzēta, lai palīdzētu vietējiem tirgotājiem sasniegt vairāk klientu un attīstīt savu biznesu,” teikts paziņojumā.
De minimis atbalstītāji, kas attiecās uz pakām, kuru vērtība ir mazāka par USD 800 (£ 600), apgalvo, ka tā palīdzēja racionalizēt muitas procesu.
Taču gan Tramps, gan viņa priekšgājējs Džo Baidens sacīja, ka tas kaitējis amerikāņu uzņēmumiem un tika izmantots nelegālu preču ievešanai.
De minimis ir latīņu termins, ko angļu valodā kā “no mazākajiem”. Šajā kontekstā tas attiecas uz ASV tirdzniecības noteikumu, ko Kongress pieņēma 1938. gadā, lai izvairītos no izdevumiem, kas saistīti ar tikai nelielu importa nodevu summu iekasēšanu.
21.gadsimtā pēc virknes pieauguma līdz slieksnim tā ļāva mazumtirgotājiem nosūtīt ASV klientiem pakas, kuru vērtība bija mazāka par 800 ASV dolāriem, nemaksājot nodevas vai nodokļus.
Saskaņā ar valsts Muitas un robežu patruļas (CBP) datiem sūtījumi, uz kuriem attiecas atbrīvojums, veidoja vairāk nekā 90% no visām ASV ievestajām kravām.
Ķīnas tiešsaistes mazumtirgotāji, piemēram, Shein un Temu, bija guvuši lielu labumu no de minimis.
Abas platformas piesaistīja miljoniem ASV klientu ar mārketinga pasākumiem, kas demonstrēja to īpaši zemās cenas Un tas bija de minimis atbrīvojums, kas viņiem palīdzēja piedāvāt šos darījumus tik lēti.
Kopš atgriešanās Baltajā namā janvārī Tramps Ķīnas importam ir uzlicis nodokļus līdz pat 145% apmērā. Viņa administrācija aprīlī paziņoja, ka, pievienojot jaunos tarifus esošajiem tarifiem, nodevas dažām Ķīnas precēm varētu sasniegt 245%.
ASV varas iestādes arī vaino tādu firmu kā Temu un Shein panākumus robežkontroles iestāžu noslogošanā, jo paciņu skaits, kas ASV tiek ievestas saskaņā ar nepilnībām, pieauga no aptuveni 140 miljoniem pirms desmit gadiem līdz vairāk nekā vienam miljardam pagājušajā gadā.
Paciņām, kas tiek sūtītas uz ASV no kontinentālās Ķīnas un Honkongas un kuru vērtība nepārsniedz 800 ASV dolārus, tagad tiek piemērota 120% nodokļa likme vai noteikta fiksēta maksa. Maksa sākās no 100 USD, un jūnija sākumā tā pieaugs līdz 200 USD.
Pat pirms šīm pakām tika aplikti importa nodokļi, ASV patērētāji tika brīdināti par iespējamo cenu pieaugumu.
American Action Forum, labēji noskaņota politikas grupa, pagājušajā gadā lēsa, ka atbrīvošanās no atbrīvojuma radītu “no 8 līdz 30 miljardu ASV dolāru papildu ikgadējās izmaksas, kas galu galā tiks novirzītas uz patērētājiem”.