Tehnoloģiju gigants plāno nākamajos četros gados valstī iztērēt 500 miljardus ASV dolāru (477,50 miljardus eiro), tādējādi veicinot vietējo ražošanu, pieaugot tarifiem.
Apple pirmdien paziņoja, ka nākamajos četros gados ASV pieņems darbā 20 000 jaunu darbinieku, kas ir daļa no centieniem stiprināt tās iekšzemes darbību.
Tehnoloģiju gigants arī paziņoja, ka līdz 2026. gadam atklās jaunu ražotni Hjūstonā, Teksasā, kā arī izveidos piegādātāju akadēmiju Mičiganā.
Citos štatos, tostarp Nevadā, Kalifornijā un Arizonā, tiks veikti turpmāki ieguldījumi, kas ir daļa no kopējās finansējuma paketes 500 miljardu ASV dolāru (477,50 miljardu eiro) apmērā.
“Mēs esam ļoti pārliecināti par amerikāņu inovāciju nākotni un esam lepni, ka varam balstīties uz mūsu ilggadējiem ASV ieguldījumiem,” teikts Apple izpilddirektora Tima Kuka paziņojumā.
“Mēs turpināsim strādāt ar cilvēkiem un uzņēmumiem visā šajā valstī, lai palīdzētu rakstīt neparastu jaunu nodaļu Amerikas inovāciju vēsturē,” viņš piebilda.
Apple paziņojumā tika piebilsts, ka “US Advanced Manufacturing Fund”, kas iepriekš tika izmantots stikla ražošanai iPhone tālruņiem Kentuki štatā, tiks dubultots. Tajā teikts, ka finansējums palielināsies no USD 5 miljardiem līdz USD 10 miljardiem.
Tirdzniecības tarifi
Pirmdienas paziņojums nāk tikai dažas dienas pēc tam, kad Kuks Baltajā namā tikās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, un tas atspoguļo līdzīgu investīciju solījumu, kas tika dots prezidenta pirmā termiņa laikā.
2018.gadā Apple paziņoja, ka piecu gadu laikā ASV ekonomikā ieguldīs 350 miljardus USD. Arī pirms pirmdienas paziņojuma Tramps ieviesa 10% papildu nodevu Ķīnas importētajām precēm. Tur Apple ražo lielāko daļu savu produktu, padarot uzņēmumu īpaši neaizsargātu pret tirdzniecības šķēršļiem.
Tehnoloģiju gigantam izdevās nodrošināt dažus atbrīvojumus no tarifiem Trampa pirmā termiņa laikā, lai gan vēl nav skaidrs, vai šoreiz arī tas izdosies.
Prezidenta pirmajā sēdē Kuks īpaši apgalvoja, ka tarifs Apple importam nāktu par labu tādiem konkurentiem kā Dienvidkorejas Samsung.
Pusvadītāju imports
Dažas Apple izmantotās mikroshēmas tiek ražotas arī ārzemēs, un tās varētu ietekmēt ierosinātais 25% tarifs pusvadītāju importam.
Apple pagājušajā mēnesī paziņoja, ka paplašina iPhone mikroshēmu ražošanu Arizonas rūpnīcā, kas pieder Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.
Tikmēr uzņēmuma jaunā rūpnīca Hjūstonā būs 250 000 kvadrātpēdu liela un radīs “tūkstošiem darbavietu”. Apple piebilda, ka vietne ražos serverus, kas atbalsta virkni AI funkciju, kas apzīmēti kā Apple Intelligence.
Finansējums Mičiganā tiks izmantots, lai apmācītu ASV ražotājus, piesaistot inženierus un vietējo universitāšu personālu.