Pirmdien Latvijai tuvojas vētra, kas būs viena no postošākajām pēdējos gados, liecina prognozes (aktuālā situācija)

Tajā teikts, ka rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās būs līdz 20–24 metriem sekundē (m/s). Savukārt no rīta, sākot no rietumiem, vietām rietumu un centrālajos rajonos, bet galvenokārt piekrastē, ziemeļrietumu vējš brāzmās sasniegs pat 28–32 m/s.

Vētru pavadīs arī pamatīgi nokrišņi – no rīta vēl tas būs pārsvarā lietus un slapjdraņķis, bet dienas gaitā sāks puteņot, tādēļ Vidzemē un Latgalē spēkā arī brīdinājums par stipru snigšanu. Šajos reģionos izveidosies 5–7 centimetru bieza, svaiga sniega kārta. Putināšanas laikā ievērojami pasliktināsies redzamība, braukšanas apstākļi būs sarežģīti.

Gaisa temperatūra dienas pirmajā pusē būs -1…4 grādi, bet pēcpusdienā kļūs vēsāks, vakarpusē jau tikpat kā visā valstī valdīs neliels sals.

Rīgā spēcīgākais vējš gaidāms dienas vidū un pēcpusdienā – līdz 33 m/s, un tieši Rīgā šī varētu kļūt par vienu no spēcīgākajām vētrām, kāda 21. gadsimtā skārusi pilsētu.

Spēcīgā vēja dēļ celsies ūdens līmenis Rīgas līča dienvidos un Daugavas grīvā, tāpēc spēkā arī dzeltenais brīdinājums par iespējamu zemāko vietu applūšanu Rīgā.

Tik stiprā vējā var lūzt koki, iedzīvotājiem jāuzmanās arī no vēja nestiem priekšmetiem un atlūzām, iespējami elektroapgādes traucējumi un citi postījumi. Lielākais izsaukumu skaits par vētras postījumiem glābējiem gaidāms Rīgā, jo galvaspilsētā tik stiprs vējš ir retāk nekā Kurzemes piekrastē. Vētras kulminācija gaidāma pirmdien dienas vidū un pēcpusdienā. Pirmdienas pievakarē vēja spēks sāks mazināties.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola atgādina – vētras laikā vējš pa gaisu var nest dažādus priekšmetus, tādēļ jāievēro īpaša piesardzība.

“Iedzīvotājiem vēlams uzturēties telpās. Ja ir nepieciešamība doties ārā, jāievēro īpaša piesardzība, jo stiprais vējš dažkārt var nest pa gaisu zarus, dažādus priekšmetus vai jumta seguma gabalus. Ja uz balkona ir kādi priekšmeti, kas nav pienācīgi nostiprināti, tos vēlams ienest telpās,” stāsta VUGD pārstāve.

“Arī autovadītājiem jābūt piesardzīgiem satiksmē, jo vējš var izgāzt kokus vai nolauzt zarus. Jāraugās, lai automašīna nebūtu novietota lielu koku tuvumā.”

Jau brīvdienās tika izplatīts brīdinājums par gaidāmo vētru, kas Latviju sasniegs pirmdien.

 

Spread the love

Pievienot komentāru