Prokuratūra cēlusi apsūdzības pret bijušo veselības ministri Ilzi Viņķeli – lūk kas pagaidām zināms

Apsūdzība izsniegta par iespējamu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 319. panta 1. daļā: Par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, un ja ar to radīts būtisks kaitējums, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Viņķele LTV raidījumam “Panorāma” savu pozīciju par kriminālprocesu komentēt nevēlējās, vien norādīja, ka viņai ir piemērots statuss kā personai, kurai ir tiesības uz aizstāvību. “Sadarbošos ar prokuratūru, kā to arī apliecināju tad, kad prokurors rosināja kriminālprocesu. Un ceru, ka tā lieta tiks virzīta pietiekami raiti uz priekšu un tiksim skaidrībā,” sacīja Viņķele.

Jau ziņots, ka pirmajā vakcīnu iepirkumā, līdz 2020. gada 19. novembrim, Latvija varēja pieteikties līdz 860 000 “Pfizer” vakcīnu devām, bet faktiski tika pieņemts lēmums par 97 500 vakcīnu devu iepirkšanu. Nākamajā kārtā, kad tika piedāvātas 430 000 šī ražotāja vakcīnu devas, Latvija pieteicās uz 100 000.

Lasi arī: Neapdedzinies: trīs horoskopa zīmes, kurām labāk neuzticēties

Latvijas Televīzija iepriekš ziņoja, ka neformālā veselības aprūpes nozares ierēdņu darba grupa iepriekš nolēmusi pasūtīt arī tikai pusi no piedāvātā augsti efektīvas Covid-19 vakcīnas “Moderna” daudzuma – 336 566 devu.

Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijā Viņķele iepriekš skaidrojusi, ka nebija uzstādījuma, ka būtu jāņem maksimālais vakcīnu apjoms, kam varēja pieteikties. “Līdz ar to mēs Veselības ministrijā skatījāmies pēc tā regulējuma, kurš ir valsts pārvaldei saistošs – pēc lietderības principa, vērtējot potenciālās izmaksas,” tādu viedokli pauda Viņķele.

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru