Psihologi atklāj, kādas ir 4 uzvedības pazīmes, kuras liecina par šķiršanās tuvošanos

Attiecības un to problēmas nereti ir aizraujoša lieta pētniekiem un psihologiem.

Amerikāņu psihologs Džons Gotmans (John Gottman) ir studējis attiecības un to problēmas jau 40 gadus, un viņš ir atklājis četras uzvedības izpausmes, kas liecina par šķiršanās tuvošanos.

Nicināšana

Piemērs: Viens no partneriem smejas par otru privātā vai publiskā vidē, izsaka aizskarošas piezīmes vai tīši apsaukā, neņemot vērā viņa viedokli. Vienkāršāk sakot, šis cilvēks parāda, ka nenovērtē savu otro pusīti, bet paši jūtās ļoti svarīgi.

Kā to labot: Nostādi sevi ķircināta un nicinātā cilvēka vietā un centies palūkoties uz šo situāciju no viņa skatu punkta. Atgādini sev, ka mīli savu otro pusīti katru reizi, kad grasies viņu izsmiet vai aizvainot.

Kritika

Piemērs: Viens no partneriem ir viegli aizkaitināms un aizrāda par katru otrās pusītes pieļauto kļūdu, nekavējoties atsaucot atmiņā arī līdzīgas pagātnes situācijas. Tā rezultātā netiek kritizēta kļūda bet gan šī cilvēka personība, beigās tiek pateikts: “Tu vienmēr dari visu nepareizi.”

Kā to labot: Sarunas laikā neizmanto asu toni, nepārveido vienu mazu problēmu par miljoniem citu problēmu. Ja spēsi mierīgi palūgt, lai tava otrā pusīte nākamreiz rīkojas citādi, nepiešķirot šai situācijai tik absurdi lielu nozīmi, rezultāts būs daudz labāks.

Aizstāvoša uzvedība

Piemērs: Viens no attiecībās esošajiem cilvēkiem domā, ka ir izdarījis ko sliktu un, lai izvairītos no kritikas, cenšas nekavējoties sevi aizstāvēt visnotaļ agresīva veidā. Šādu situāciju lieliski raksturo frāze: “Tā nav mana vaina!”Rezultātā arī otrs cilvēks atbild nikni un tas pāraug strīdā.

Kā to labot: Šādos gadījumos labāk uzņemties atbildību par savu uzvedību un atvainoties piemērotā laikā. Ja netērēsiet laiku nevajadzīgiem strīdiem, jūs to varēsiet izmantot daudz patīkamāk.

Lasi vēl: ”Gribēju ieiet dušā, bet tur bija viņš… Jā, zirneklis!!” IZDARI ŠO UN TU SAVĀ MĀJĀ VAIRS ZIRNEKĻUS NEREDZĒSI!

Izvairīšanās no konflikta

Piemērs: Sajūtot, ka gaidāms ķīviņš, daži cilvēki noskaņojas atbildēt uz to pilnīgi bezemocionāli. Viņi ignorē savu partneri visos iespējamos veidos.

Kā to labot: Nebēdz un necenties palikt viens pats ar savām emocijām. centies mierīgā ceļā atrisināt esošo problēmu, citādi tā kļūs nopietnāka.

 

Spread the love

Pievienot komentāru