Raidījums ziņo par uzņēmēja nāvi, kurš bija iesaistīts kriminālprocesā pret VID darbinieku

Bijušais muitnieks pēdējos gados bija iecelts Muitas un nodokļu policijas pārvaldes Izlūkošanas analītiskās daļas vecākā inspektora amatā, kurā viņa uzdevums ir kontrolēt sauszemes un jūras kravu pārvadājumus un analizēt riskus.

Vienlaikus ar kratīšanu pie Šņitņikova šī gada 29.janvārī, operatīvie darbinieki pārmeklēja arī Arsmenieka dzīvesvietu. Ilggadējam VID darbiniekam uzlika roku dzelžus, bet Šņitņikovu palaida brīvībā. Februāra beigās Šņitņikovs atrasts jūras krastā ar cilpu ap kaklu. Policija izmeklē viņa nāves apstākļus. Policijas rīcībā esošā informācija neliecina, ka būtu izdarīts noziedzīgs nodarījums.

VID analītiķi tur aizdomās par neizpaužamu ziņu izpaušanu. Tajā pašā dienā viņš uzrakstīja atlūgumu.

Lasi arī: Bils Geitss nosauc laiku, kad beigšoties pandēmija

Kā vēsta “Nekā personīga”, pret Arsmenieku iepriekšējā vasarā tika sākta disciplinārlieta, kas bija saistīta ar cigarešu kravu, kas ienāca Rīgas brīvostā. Katrs konteiners valsts budžetam ir vērtīgs, jo akcīzes nodoklī ienes divus miljonus eiro. Lai gan analītiķa rīcība konkrētās kravas kontrolē bija aizdomīga, disciplinārlietu pret viņu izbeidza. VID vadība piekrita Arsmenieku nesodīt un ļāva viņam darbu svarīgajā postenī turpināt.

Jaunatklātās lietas apstākļi liecina, ka Arsmenieks ilgstoši “pludināja” iestādes iekšējo informāciju par visām kravu kustībām, secina raidījums. “Nekā personīga” zināms, ka nu jau bijušais VID darbinieks Arsmenieks brīvdienās pārvietojās dārgās automašīnās, kas nav reģistrētas uz viņa vārda un neatbilst viņa ienākumiem.

Ar ko tika pamatota vasarā sāktās disciplinārlietas izbeigšana pret Arsmenieku, nav zināms, jo šos materiālus VID vadība neatklāj.

Spread the love

Pievienot komentāru