Tu ar šī testa palīdzību vari noskaidrot vai neesi psihopāte…

Psihiatrs Deivids M. Reiss skaidro, ka psihopāts ir cilvēks ar sadistiskām tieksmēm un vēlmi manipulēt ar citiem, turklāt no tā arī gūstot baudu.Varbūt uzreiz nāk prātā aukstasinīgas slepkavas tēls, taču arī ļoti daudziem veiksmīgiem cilvēkiem ir redzamas tipiskas psihopātiska rakstura iezīmes, un dažas no tām ir vajadzīgas biznesa pasaulē, piemēram, nežēlība un narcisisms.

2011. gada pētījumā tika noskaidrots, ka darba devējiem ir četras reizes lielāka iespējamība uzrādīt psihopātiskas iezīmes nekā parastiem darbiniekiem. Viņi spēj būt nežēlīgi, kad tas ir vajadzīgs, un empātijas trūkums palīdz pieņemt grūtus lēmumus, piemēram, saistībā ar darbinieku atlaišanu. Tas, savukārt, palīdz virzīties augšup pa karjeras kāpnēm.

Lai arī šādas īpašības labi noder biznesā, tās ne vienmēr tevi padara par labu cilvēku. Visbeidzot, psihopāti sastāda tikai vienu procentu no visiem pasaules iedzīvotājiem, tāpēc varbūtība, ka tu vai tavs priekšnieks patiešām esat psihopāti, ir visai niecīga.

Kas attiecas uz žāvāšanās testu, ja tu ne reizi nenožāvājies pēc video noskatīšanās, tad varbūt vienkārši tevi nomāc stress vai par kaut ko aizdomājies. Randls norāda, ka tas nav rādītājs, un ar šādu testu nevar veikt precīzu psiholoģisko novērtējumu.

 

Spread the love

Pievienot komentāru