Vairāki lielveikali pārtraukuši vakcinācijas pārbaudes pie ieejas un sāk uzņemt visus pircējus

 

Cēsu veikals “Maxima” ar diviem “X” vēl nesen darbojās “zaļajā režīmā”, ikvienam, kas tajā ienāca, tika pārbaudīts vakcinācijas sertifikāts. Nu jau vairākas dienas tas atvērts “sarkanajā režīmā”, tajā var ienākt ikviens.

ReTV Ziņu dienests pārliecinājās, ka veikalā daļa telpas, kas agrāk bija pieejama, norobežota ar plauktiem, šādi kopējo platību sašaurinot. Bija novērojama ļoti liela pircēju drūzmēšanās, rokas pie ieejas dezinficēja vien retais.

Kā liecina ieraksti sociālajās platformās, darbību uz sarkano režīmu pārorientējuši “Maxima” tīkla veikali arī citās pilsētās; līdzīgi rīkojušies arī citi tirdzniecības centri, piemēram, “Solo” Cēsīs.

 

Ineta Sileniece, t/c “Solo” vadītāja:

Mēs tikai brīvdienās tā darām, jo tad ir ciet apģērbu veikali. Mēs drīkstam to darīt, mums kvadratūra atļauj.

-Respektīvi, brīvdienās – “sarkanajā”, darbdienās – “zaļajā režīmā”? -Kā jūs to varat nodrošināt? -Mēs samazinām kvadratūru, pircēju skaitu veikalā.”

Atbildot uz jautājumu, kā tiek nodrošināta telpu dezinfekcija, pārejot no nedrošā režīma uz drošo, veikala vadītāja atbild, ka pie ieejas esot ierīce roku dezinfekcijai.

Lasi arī: Vakcinācijas “sprādzienlēmums” Eiropas savienībā – nolemts cik ilgi spēkā būs vakcinācijas sertifikāti Eiropā

Veikalu pārorientēšanu no viena režīma uz citu kritizē epidemiologs Uga Dumpis: “Tas, ko jūs šeit stāstāt, jau ir, manuprāt, pretlikumīga darbība. Nevar būt tā, ka vienu dienu veikals ir tāds un otru dienu – citāds. Tas nav jautājums man, tas ir jautājums policijai vai uzraugošajām iestādēm.”

Viedokli pauž arī Ekonomikas ministrijas Konkurences, tirdzniecības un patērētāju tiesību nodaļas vadītājs Didzis Brūklītis:

“Ekonomikas ministrijas līdzšinējais skaidrojums attiecībā uz telpu mākslīgu samazināšanu – mēs tā kā neatbalstām šādu pieeju.

Tas moments ir tāds, ka, atļaujot mākslīgi samazināt telpu, faktiski tiek apietas noteiktās prasības. Jo jāsaprot, ka tad, ja mēs ar plauktiem mākslīgi kaut ko norobežojam, tas jau pēc būtības nemaina esošo epidemioloģisko situāciju.”

 

Arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) veikalu pāreju no zaļā uz sarkano režīmu uz telpu sašaurināšanas rēķina neatbalsta, piekrīt, ka šis risinājums ir tuvredzīgs, jo apdraud arī veikalu darbinieku veselību.

Jānis Lielpēteris, LTRK valdes loceklis:

“Jā, šis ir pietiekami ievērojams risks, arī vakar Ministru kabineta sēdē epidemiologu vēstījums, kas arī patiesībā uzņēmēju organizācijas dara visbažīgākās, ir tas, ka patiesībā mēs varam nonākt situācijā, ka personas ir tik plaši inficējušās un atrodas karantīnā, ka nozarēm sākas problēmas izpildīt savus pasūtījumus, nākas savu darbību kaut kādā mērā vai pilnīgi savu darbību apturēt.”

Spread the love

Pievienot komentāru