2022.gada pirmais pusgads: Citadele sniedz nozīmīgu atbalstu Baltijas ekonomikai un jaunos aizdevumos izsniedz 646 miljonus eiro

Bankas Citadele aktīvo klientu skaits 2022.gada 30.jūnijā sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 368 000 aktīvo klientu, kas ir 5% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu

• Baltijas privātpersonu, MVU un korporatīvā segmenta klientiem jaunos aizdevumos 2022.gadā pirmajā pusgadā izsniegti 646 miljoni eiro

• Pateicoties klientu uzticībai Citadeles izvēlētajai stratēģijai attīstīt finanšu pakalpojumus Baltijas valstīs, pamatdarbības ienākumi 2022.gada pirmajā pusgadā sasniedza 79.6 miljonus eiro, kas ir 8% pieaugums salīdzinājumā ar tādu pašu periodu pērn

• MVU attālinātais konta atvēršanas laiks ir samazināts no 30 līdz 6 minūtēm

“Gada otrajā ceturksnī dominēja paaugstināta globālā nenoteiktība, ko noteica Krievijas iebrukums Ukrainā, enerģētikas krīze un pastāvīgie piegādes ķēdes traucējumi. Neskatoties uz nenoteiktību, mēs esam turpinājuši palielināt savu tirgus daļu visās trijās Baltijas valstīs, un esam nodrošinājuši spēcīgus finanšu un operatīvos rezultātus otrajā ceturksnī un pirmajā pusgadā”, saka Johans Akerbloms (Johan Åkerblom), Citadeles vadītājs. “Esam lepni gan par uzticību, ko saņemam no rekordliela aktīvo klientu skaita – 368 000 klientu uz 2022.gada jūnija beigām, kas ir 5% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu -, gan par aktīvu mūsu digitālo finanšu produktu izmantošanu, kā, piemēram, mobilās lietotnes aktīvo lietotāju skaits ir sasniedzis 220 000, kas ir par 36% vairāk kā gadu iepriekš”, piebilst Akerbloms.

 

Inovācijas un attīstība

2022.gada otrajā ceturksnī Citadele turpināja īstenot digitālo stratēģiju un ieguldīt mūsdienīgo finanšu pakalpojumu attīstībā. Piemēram, tika veikti būtiski uzlabojumi attālinātā konta atvēršanas ātrumā mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, saīsinot laiku no 30 līdz 6 minūtēm. Privātpersonu segmentā uzmanība tika pievērsta bēgļiem no Ukrainas, kuriem, kā klientu grupai, šobrīd ir iespēja attālināti atvērt kontu ar mobilās lietotnes palīdzību. Uz šo brīdi konta atvēršanai Citadelē pieteikušies vairāk nekā 5000 bēgļu no Ukrainas.

Tāpat tika ieviesta jauna Citadeles mājaslapas versija visās Baltijas valstīs, koncentrējoties uz lietotāju pieredzes un klientu apkalpošanas uzlabojumiem. Bankas Līzinga portāls tagad nodrošina piekļuvi visai informācijai par atlikumiem un nākamajiem maksājumiem. Pēc ienākšanas Igaunijā, un sasniedzot 600+ tirgotājus visās trīs Baltijas valstīs, Klix ir kļuvis par labi atpazīstamu e-komercijas spēlētāju.

Baltijas privātpersonu, MVU un korporatīvā segmenta klientiem jaunos aizdevumos izsniegti 646 miljoni eiro, un klientu noguldījumi sasniedza 3 566 miljonus eiro

Citadele turpina atbalstīt klientus ar finansējumu izaugsmei un attīstībai. 2022.gada pirmajā pusgadā jaunos aizdevumos tika izsniegti 646 miljoni eiro, kas ir par 17% vairāk kā gadu iepriekš. 349 miljoni eiro tika izsniegti 2022.gada otrajā ceturksnī, par 17% vairāk kā iepriekšējā ceturksnī.

Kopējais aizdevumu portfelis 2022.gada 30.jūnijā bija 2 895 miljoni eiro, kas ir par 7% vairāk kā 2021.gada beigās. Portfeļa kvalitāte turpināja uzlaboties – slikto kredītu rādītājs uz 2022.gada 30.jūniju bija 3%, salīdzinot ar 3,3% 2021.gada beigās.

Noguldījumu bāze saglabājās stabila, un Baltijas rezidentu depozīti uz 2022.gada jūnija beigām sasniedza 3 582 miljonus eiro, jeb 97% no kopējiem depozītiem. Kredītu-noguldījumu attiecība uz 2022.gada 30.jūniju bija 79%, salīdzinot ar 73% uz 2021.gada beigām.

 

Spēcīgi finanšu rezultāti

Citadele parāda spēcīgus finanšu rezultātus ar līdz šim augstākajiem ienākumiem gan otrajā ceturksnī, gan pirmajā pusgadā, tirgus daļai pieaugot visās trijās Baltijas valstīs. Pamatdarbības ienākumi Baltijā sasniedza 79.6 miljonus eiro, kas ir 8% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošu periodu. Pamatdarbības ienākumi otrajā ceturksnī bija 40.3 miljoni eiro, kas ir par 4% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Izmaksu bāzes pieaugumu veicinājušas lielas investīcijas nepārtrauktai mūsdienīgu pakalpojumu un risinājumu attīstībai, kā arī izmaksas saistītas ar Eiropas Centrālās bankas prasību nodrošināšanu. Pamatdarbības izdevumi 2022.gada pirmajā pusgadā bija 44.9 miljoni eiro, salīdzinot ar 41 miljonu eiro šajā period pērn. Pamatdarbības izdevumi 2022.gada otrajā ceturksnī bija 24 miljoni eiro.

Izvēloties piesardzīgu pieeju attiecībā uz neskaidrajām makroekonomikas nākotnes prognozēm, banka 2022.gada pirmajā pusgadā ir atzinusi neto kredītu zaudējumus EUR (12.7) miljonu apmērā (2022.gada 2. ceturksnī ((6.6) miljonus eiro). 2022.gada pirmajos sešos mēnešos peļņa pirms uzkrājumiem Baltijā bija 34.8 miljoni eiro, kas ir par 6% vairāk nekā attiecīgā periodā pērn. Peļņa pirms uzkrājumiem otrajā ceturksnī sasniedza 16.2 miljonus eiro. Neto peļņa Baltijā 2022.gada pirmajā pusgadā sasniedza 21.4 miljonus eiro, un vidējā kapitāla atdeve bija 10,7%. Savukārt otrā ceturkšņa neto peļņa bija 9.3 miljoni eiro.

Citadele turpina darbību ar pietiekamiem kapitāla un likviditātes rādītājiem – 2022.gada 30.jūnijā kapitāla pietiekamības rādītājs (CAR, pārejas, ieskaitot perioda rezultātu) bija 18% un likviditātes seguma rādītājs (LCR) – 167%.

 

Par banku Citadele

Banka Citadele misija ir modernizēt banku nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju.

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem banka Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram, mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Banka Citadele pirmā Baltijā sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem.

Citadele ir otra lielākā banka Latvijā pēc aktīviem. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru