Tehnoloģiju titāni ir 2025. gada pasaules vērtīgāko zīmolu līgas augšgalā

Tehnoloģiju uzņēmumi šogad turpina būt vieni no pasaules vērtīgākajiem zīmoliem, ko veicināja joprojām spēcīgā lojalitāte pret zīmoliem, kā arī jaunie jauninājumi mākslīgā intelekta jomā.

Pasaules 500 vērtīgāko zīmolu vērtība pagājušajā gadā pieauga par 10%, 2025. gadā sasniedzot 9,5 miljardus ASV dolāru (9,14 miljardus eiro). Tas bija pretstatā pasaules ekonomikas izaugsmei, kas sasniedza 3 %. Šo pieaugumu noteica tehnoloģiju zīmoli, jo trīs no pieciem lielākajiem zīmoliem bija tehnoloģiju uzņēmumi.

Otrdien izdevums Brand Finance publicēja ziņojumu Global 500, kurā atklāja 500 vērtīgākos zīmolus pasaulē 2025. gadā.

Pirmo vietu atkal ieņēma Apple, kura zīmola vērtība 2025. gadā saskaņā ar Brand Finance datiem būs 574,5 miljardi ASV dolāru (552,94 miljardi eiro), kas ir pieaugums par 11 %. Kopš 2021. gada šis zīmols ir iekarojis pirmo vietu katru gadu, izņemot 2023. gadu, kad tam pietrūka 1 %, jo pirmo vietu ieņēma Amazon.

Šogad otrajā vietā ierindojās Microsoft, kura zīmola vērtējums pieauga par 35% līdz 461,1 miljardam ASV dolāru (443,8 miljardiem eiro). Trešajā vietā ierindojās Google, kura zīmola novērtējums sasniedza 413,0 miljardus ASV dolāru (397,62 miljardus eiro), kas ir par 24 % vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Ceturtajā vietā ierindojās Amazon ar zīmola novērtējumu 356,4 miljardu ASV dolāru (343,2 miljardu eiro) apmērā, kas ir par 15 % vairāk, savukārt Walmart ierindojās piektajā vietā ar zīmola novērtējumu 137,2 miljardu ASV dolāru (132,12 miljardu eiro) apmērā, kas ir par 42 % vairāk.

Šogad starp 10 labākajiem zīmoliem bija arī Samsung, TikTok/Douyin, Facebook, Nvidia un Ķīnas Valsts elektrotīklu korporācija. Nvidia pirmo reizi iekļuva pirmajā desmitniekā pēc tam, kad tās zīmola vērtība pagājušajā gadā pieauga par 98 %.

TikTok/Douyin, DraftKings, Fanduel, Nvidia un AMD bija daži no uzņēmumiem, kuru zīmola vērtība kopš 2020. gada ir visvairāk pieaugusi, kā arī Pinduoduo, BYD, Apple, TSMC, Microsoft un Lilly.

Brand Finance priekšsēdētājs un izpilddirektors Deivids Haigs paziņojumā presei norādīja: “Mūsu analīze par to, kuri zīmoli kopš 2020. gada ir palielinājuši savu vērtību visvairāk, atklāj, ka tehnoloģiju uzņēmumiem nav monopola uz ilgtspējīgu zīmolu izaugsmi.

Šis ilgtermiņa skatījums pastiprina arī citu svarīgu globālu tendenci: kā Ķīnas zīmoli, piemēram, TikTok, Pinduoduo un BYD, ir līderi, radot vērtību un izaicinot jau nostiprinājušos zīmolu līderus. Tā kā Ķīna turpina pilnveidot savas zīmolu veidošanas stratēģijas un koncentrējas uz kvalitāti, mēs sagaidām, ka 2025. gadā globālajā tirgū ienāks arvien vairāk Ķīnas uzņēmumu.”

Apple zīmola vērtība pēdējā laikā ir ievērojami palielinājusies, pateicoties tā pastāvīgi spēcīgajai lojalitātei zīmolam. Uzņēmums 2024. gada septembrī laida klajā iPhone 16, bet maijā – iPad Pro un iPad Air. Arī iPad mini tika laists klajā 2024. gada oktobrī.

Tāpat arī Microsoft pēdējā gada laikā ir veikusi lielus ieguldījumus mākslīgā intelekta jomā, īpaši sadarbojoties ar OpenAI. Tā ir ilgtermiņa partnerība vairāku miljardu dolāru vērtībā, kas koncentrējas uz superdatoriem un jaunām mākslīgā intelekta nodrošinātām pieredzēm.

Amazon mākoņdatošanas darbības un e-komercija pēdējā gada laikā ir piesaistījušas lielu investoru optimismu, veicinot zīmola izaugsmi. To ir veicinājis uzņēmuma ieņēmumu pieaugums pagājušajā gadā. Turklāt uzņēmums ir vairāk koncentrējies uz preču klāsta palielināšanu un piegādes ātruma uzlabošanu.

Tāpat Walmart pagājušajā gadā vairāk koncentrējās uz mārketinga un reklāmas ieņēmumu pieaugumu, vienlaikus uzlabojot digitālos pakalpojumus un piesaistot turīgākus pircējus.

Saskaņā ar Brand Finance datiem Amerikas Savienotajām Valstīm pieder 52,9 % no 500 lielāko uzņēmumu kopējās zīmolu vērtības, un to vidū ir 194 zīmoli. Otrajā vietā ierindojās Ķīna ar 15 % un 69 zīmoliem. Trešajā vietā ierindojās Vācija ar 5,8 % un 27 zīmoliem.

Lai gan ceturtajā vietā esošā Japāna veidoja 5,1 % no kopējās zīmolu vērtības, tai bija lielāks zīmolu skaits nekā Vācijai – 36 zīmoli. Tāpat piektajā vietā ierindojās Francija, kurai bija 35 zīmoli, bet tikai 4,4 % no kopējās zīmolu vērtības.

 

Spread the love

Pievienot komentāru