Andrim Šķēlem draud cietums – viņa liktenis var izšķirties jau janvārī

Prokurors Monvīds Zelčs skaidroja, ka Šķēlem cietumsods prasīts tāpēc, ka viņš vienīgais ir apsūdzēts ne tikai par krāpšanu, bet arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Zelčs norādīja, ka pie Šķēles nonākusi daļa summas, ko, prokuratūras ieskatā, “Lattelecom” nepamatoti pārskaitījusi firmai “Hannu Digital” par digitālās televīzijas nodrošināšanu Latvijā.

Viņš bija tas reālais labuma guvējs, kas dabūja vismaz daļu no šiem līdzekļiem, kas nāca no “Lattelecom” uz šī līguma pamata. Viņi aizgāja līdz viņam kā fiziskai personai. [..] Viņam ir inkriminēta 890 000 latu lielas summas legalizēšana,” stāstīja Zelčs.

Savukārt pie pārējiem apsūdzētajiem izkrāptā nauda nav nonākusi. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc nav prasīti bargāki sodi.

 

Seni notikumi

“Vēl viens aspekts bija, protams, ilgais laika periods kopš nodarījuma izdarīšanas. Notikumi ir bijuši ļoti sen. Tas ir 2008., 2009. gads, un arī šis aspekts tika ņemts vērā,” sacīja Zelčs.

Šķēles advokāts Roberts Priede norādīja, ka pirms savas debašu runas neizklāstīs argumentus, kāpēc apsūdzība ir nepamatota. Savukārt Šlesers teica, ka LTV neuzticoties. Tāpēc viņš komentāru būtu gatavs sniegt tikai tiešraidē.

Lasi arī: Eksperts uzskata, ka Latvijai tuvākā nākotnē draud jauns un liels emigrācijas vilnis

Tikmēr četrus “Lattelecom” darbiniekus lietā pārstāvošais advokāts Jānis Rozenbergs uzsvēra, ka “Lattelecom” līgums ar “Hannu Digital”, kas, prokuratūras ieskatā, ļāvis no “Lattelecom” izkrāpt naudu, patiesībā bijis valsts kompānijai izdevīgs.

Varbūt šis līgums nebija lēts, bet tas iekļāvās “Lattelecom” ieturētajā biznesa plānā, un, kā vēlāk notikumu attīstība rādīja, šis lēmums ir bijis pareizs. Šis ir bijis viens no peļņu nesošākajiem projektiem “Lattelecom”,” sacīja Rozenbergs.

Lietas tiesnesis Kaspars Vecozols LTV atbildēja, ka jau janvāra beigās varētu pasludināt spriedumu. Vēl četras sēdes paredzētas apsūdzēto aizstāvju runām, savukārt pēc tam dažas sēdes būšot vajadzīgas replikām, apsūdzēto pēdējam vārdam un sprieduma pasludināšanai.

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru