Atkal virza iespēju iegūt Covid-19 pārslimošanas sertifikātu, pamatojoties uz antivielu testiem

Kā ir šobrīd

Pašlaik Latvijā var saņemt Covid-19 sertifikātu, izejot pilnu vakcinācijas kursu, pārslimojot Covid-19 (sertifikātu piešķir uz 180 dienām pēc pozitīva Covid-19 testa) vai veicot testu.

Savukārt Lietuvā, kā norāda iniciatīvas iesniedzēji, izsniedz “iespēju pasi” pēc pārslimošanas uz 210 dienām, un šādu pasi uz 60 dienām var saņemt arī tie, kuru asinīs ir atrastas antivielas. Testu izdzīvotāji paši veic par maksu akreditētajās laboratorijās.

Tāpat vēstīts, ka Saeima 21.oktobrī noraidīja opozīcijas deputātu virzītos likuma grozījumus, kas paredzēja piešķirt Covid-19 sertifikātu arī pēc antivielu konstatēšanas.

Attiecīgos grozījumus bija iesnieguši deputāti, partijas “Republika” biedri Vjačeslavs Dombrovskis, Evija Papule, Ēriks Pucens un Kaspars Ģirģens un partijas “Par cilvēcīgu Latviju” biedre Ramona Petraviča.

 

Paplašināt regulējumu

Politiķi rosināja paplašināt pašreizējo regulējumu, Covid-19 sertifikātu izsniedzot ne tikai personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 infekciju vai to pārslimojušas, bet arī tām, kurām antivielas uzrāda pārslimošanas faktu.

Vai atbalstāt iniciatīvu, ka Covid-19 pārslimošanas sertifikātu var iegūt balstoties uz antivielu testu?

Lai saņemtu Covid-19 sertifikātu personām, kuras būtu pārslimojušas asimptomātisku Covid-19, būtu jāveic kvantitatīva vai puskvantitatīva seroloģiska imūnanalīze COVID-19 IgG antivielām. Šādām personām tiktu izsniegts sertifikāts, kas apliecina pārslimošanas faktu, taču šāds sertifikāts nebūtu derīgs ceļošanai uz ārzemēm, paredzēja deputātu ierosinājums.

 

Jau virzīja

Kā ziņots, līdzīgus likuma grozījumus deputāti virzīja arī 16.septembra sēdē, taču arī tad tie tika noraidīti. Septembrī debatēs parlamentā Saeimas deputāts, Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (AP) norādīja, ka šie grozījumi ir pāragri.

Politiķis norādīja, ka piekrīt iesniedzējiem, ka jāpieņem zinātnē balstīti lēmumi, un vērsa uzmanību, ka pēc antivielu ainas neesot iespējams pateikt, kad cilvēks ir saslimis un kāda ir viņa aizsardzība pret Covid-19.

Lasi arī: Zināms, cik garš būs “derīguma termiņš” Covid -19 sertifikātam Lietuvā – bet kā ar Latviju?

Pretēja situācija ir ar vakcinētiem un pārslimojušiem cilvēkiem, kad ir zināms laiks, kad notikusi vakcinēšanās un pārslimošana, norādīja VM parlamentārais sekretārs. Politiķis pauda, ka trūkst zinātnisku pierādījumu, ka informāciju par antivielām varētu pielīdzināt vakcinācijai vai pārslimošanai.

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru