Nervu sistēma atjaunojas lēni – Karīna pēc Covid-19 vakcīnas blaknēm cer uz kompensāciju

“Šis viss ir no vakcīnas, un diagnoze ir polineiropātija,” pastāstīja sieviete.

Polineiropātija ir autoimūna saslimšana ar daudzu nervu bojājumu, kas visbiežāk izpaužas ar kustību un jušanas traucējumiem pēdās un plaukstās.

Zāļu valsts aģentūrā (ZVA) skaidroja, ka šobrīd veiktas vairāk nekā divi miljoni vakcināciju un saņemti 3000 ziņojumi par blaknēm. Vienā piektdaļā gadījumu ziņojumi atzīti par būtiskiem. Arī Karīnas gadījumā. Informācija par blaknēm ievadīta arī kopējā Eiropas Savienības datu bāzē.

Mūsu eksperti, izskatot šo gadījumu, neuzskata, ka būtu jāpārvērtē ārstu viedoklis. Un varētu būt, ka šis gadījums, iespējams, saistīts ar vakcināciju, lai arī nevienā vakcīnas zāļu aprakstā tāda blakne nav iekļauta.

Paldies ārstiem, mums ir īpaši svarīgi uzzināt par šādām blaknēm,”

norādīja ZVA Farmakovigilances nodaļas vecākā eksperte Zane Neikena.

Karīna kompensācijai pieteiksies.

“Viss ir atkarīgs no kompensācijas apmēra. Morālo kompensāciju man neviens nevar segt,” uzsvēra sieviete.

Bet, kamēr tiek izstrādāta kārtība, kā kompensācija tiks piešķirta, Karīna ārstējas. Kļūst labāk, bet lēnāk, nekā gribētos.

Lasi arī: Pirmā augstā Eiropas Savienības amatpersona sāk dot mājienus par obligāto vakcināciju Eiropā

“Es lietoju medikamentu, taču nervu sistēma ir tā, kas atjaunojas lēni. Medikamenti sāk palīdzēt, bet es tos sāku lietot tikai tad, kad saprata, kas man ir. Līdz tam es lietoju medikamentus, kuri nepalīdzēja, jo nebija diagnozes,” stāstīja Karīna.

Lūk VIDEO:

 

Spread the love

Pievienot komentāru