Olimpiskais čempions Melbārdis oficiāli paziņo par karjeras beigām

Olimpiskais čempions bobslejā Oskars Melbārdis nolēmis oficiāli likt punktu savai karjerai, otrdien sociālajā vietnē “Instagram” paziņoja sportists.

 

Melbārdis šogad otro reizi atsvaidzināja muguras traumu, kā dēļ viņam bija nepieciešama operācija. Jau vasarā tika prognozēts, ka rehabilitācijas process viņam liegs piedalīties 2022. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.

“Šis lēmums nav nācis ne viegli, ne ātri, bet tas brīdis ir pienācis, kad man savi profesionālie sporta apavi jākarina uz sienā iesistas nagliņas. Man ir bijusi tā lieliskā iespēja darīt to, ko mīlu un izbaudīt uzvaras saldo garšu un pārdzīvot sāpīgus zaudējumus kopā ar jums,” paziņojumā raksta Melbārdis.

Lasi arī: Ārsti pieprasījuši Pavļuta demisiju; lūk ko ministrs grasās darīt

Olimpiskais čempions bobslejā saka paldies savai sporta skolotājai Mārītei Bisniecei un pirmajai trenerei Baibai Kaufmanei, kuras viņu ievirzījušas sportā. Tāpat viņš ir pateicīgs par Murjāņu sporta ģimnāzijā gūto rūdījumu, skolotājiem un trenerim Andrejam Iecelniekam par padomiem.

Melbārdis pasakās arī Jānim Ķipuram, Zintim Ekmanim un Mārim Poikānam, kā arī Sandim Prūsim, kurš noticējis viņa spējām un nenoguris dalījies savās zināšanās, neļaujot pazaudēt mērķi un motivāciju. Viņš arī saka paldies fiziskās sagatavotības trenerim Jānim Ozolam, sporta ārstam Jānim Kaupem un fizioterapeitam Arnim Noveičukam.

“Un nu laiks vīriem, kuri man palīdzējuši sasniegt tos mērķus, kurus es sev izvirzīju. Veči, bez jums nekas nebūtu sanācis. Man bija liels gods startēt ar jums un redzēt jūsu degošās acis, neatlaidīgo attieksmi un just vēlmi sēsties aiz manis bobā arī pēc kritieniem, lai sasniegtu virsotni,” Melbārdis saka paldies stūmējiem Daumantam Dreiškenam, Arvim Vilkastem un Jānim Strengam.

Bobslejists noslēgumā uzsver, ka vislielākais atbalsts, dalot asaras priekos un bēdās, ir bijis no ģimenes un radiem, tāpēc par viņu ieguldījumu un atbalstu sportista karjeras laikā Melbārdis saka vislielāko paldies.

33 gadus vecais Melbārdis ir 2014. gada olimpisko spēļu čempions četrinieku sacensībās, kā arī izcīnījis bronzas godalgas 2014. un 2018. gada Olimpiāžu divnieku sacensībās. Melbārdis ir arī 2016. gada pasaules čempions četrinieku sacensībās.

2014./2015. gada sezonā viņš uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā divnieku un četrinieku sacensībās, kā arī kopējā ieskaitē, kur bija pirmais arī 2012./2013. gada sezonā. Pasaules kausā viņš uzvarējis 14 sacensībās, 12 četrinieku konkurencē un divās divnieku mačos.

Savas pēdējās sacensības viņš aizvadīja šī gada februārī, kad pasaules čempionātā izcīnīja astoto vietu četrinieku sacensībās.

Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs, bet pēc tam kļuva par pilotu.

Spread the love

Pievienot komentāru