Pirmo reizi vēsturē galvaspilsētā izsludināts sarkanais brīdinājums par ekstremāli stipru snigšanu

Ņemot vērā snigšanu Rīgā, kas ir stiprāka nekā tika prognozēts, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) piektdien jau otro reizi paaugstinājis brīdinājuma līmeni galvaspilsētai – pirmo reizi vēsturē izsludināts sarkanais brīdinājums par ekstremāli stipru snigšanu.

Brīdinājums būs spēkā līdz plkst.20 piektdienas vakarā.

LVĢMC skaidro, ka dienas laikā virs Rīgas līča turpinās veidoties gubu mākoņi, kas, nesot intensīvu snigšanu, viens pēc otra virzīsies pāri galvaspilsētai. Ņemot vērā, ka nakts un rīta stundās ļoti stipra snigšana jau ir notikusi un snigšana vēl turpināsies, dienas vidū snigšana kopš tās sākuma būs jau ekstremāli stipra. Redzamība snigšanas laikā brīžiem pasliktināsies zem 500 metriem.

Vidzemē, kā arī Kurzemes dienvidrietumos spēkā oranžais brīdinājums par stipru snigšanu.

Plkst.10 sniega segas biezums Rīgas centra un Daugavgrīvas novērojumu stacijā bija 21 centimetrs. Dziļākais sniegs novērojumu tīklā tobrīd bija 30 centimetri Zvejniekciemā un 31 centimetrs Siguldā un Rēzeknē.

Jau ziņots, ka tuvākajās diennaktīs Latvijā snigs mazāk, gaisa temperatūra pazemināsies, bet mēneša vidū gaidāms atkusnis, un līdz Ziemassvētkiem sniegs, iespējams, nokusīs, liecina prognozes.

Spread the love

Pievienot komentāru