Publicēta informācija, kas tieši mainīsies pēc 15. novembra lokdauna – kādi un kam būs atvieglojumi

Visiem pieejami mazāki veikali

Pēc mājsēdes beigām nedrošajā vidē varētu strādāt tikai nelielas pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas,

Viņš skaidroja, ka pašlaik tiek diskutēts par piedāvājumu, ka no novembra vidus visa tirdzniecība notiek epidemioloģiski drošajā vidē, izņemot pirmās nepieciešamības preču tirdzniecību nelielās tirdzniecības vietās, ja tirdzniecības vieta ir mazāka par 1500 kvadrātmetriem un ar atsevišķu ieeju.

Šādi varētu strādāt nelieli pārtikas, higiēnas preču veikali, medicīnas preču tirdzniecības vietas, aptiekas, optikas preču veikali, degvielas uzpildes stacijas, dzīvnieku barības veikali un preses tirdzniecības vietas.

“Līdz ar to mēs novēršam visas jokainās lentas un drošības problēmas, kas bija saistītas ar tirdzniecības centriem,” atzina Bērziņš.

Tāpat tirdzniecības vietās, kas strādās “sarkanajā” režīmā, vienam apmeklētājam būs jānodrošina 25 kvadrātmetru platība. Citviet, kur pakalpojumus nodrošinās “zaļajā” režīmā, vienam klientam jānodrošina 15 kvadrātmetru platība.

Plānots, ka tirdzniecības centri nestrādās brīvdienās un svētku dienās.

 

Visus skolēnus testēs divas reizes nedēļā

Plānots noteikt, ka no 15. novembra privātos pasākumos iekštelpās drīkstēs būt līdz 10 cilvēki, ārā – līdz 20 cilvēkiem. No 15. novembra paliks spēkā aizliegums rīkot atrakcijas iekštelpās, proti, nevarēs strādās akvaparki, batutu parki.

Mācības skolās plānotas tikai klašu “burbuļa ietvarā”, rotācijas veidā varētu notikt attālinātās mācības. Interešu izglītība ārtelpā varēs notikt grupās līdz 20 bērniem, bet pret Covid-19 vakcinētiem bērniem intrešu izglētība un profesionālā ievirze varēs notikt arī iekštelpās.

Lasi arī: Anatolijs Danilāns skaidro, vai veselam, stipram cilvēkam ir imunitāte pret Covid-19

Visus skolu audzēkņus, tostarp pret Covid-19 vakcinētos plānots testēt divas reizes nedēļā.

Epidemioloģiski drošajā “zaļā vidē” varēs notikt mācības augstākās izglītības iestādēs, pieaugušo izglītības apmācības, nodarbības amatieru kolektīvos un sporta klubos, kā arī treniņi amatieriem.

KONTEKSTS:

Tā sauktais lokdauns Latvijā noteikts no 21. oktobra līdz 15. novembrim. Ieviesti stingri ierobežojumi attiecībā uz pulcēšanos, sabiedriskām aktivitātēm, tirdzniecību, pakalpojumiem, mācībām un citām klātienes norisēm ar mērķi samazināt Covid-19 straujo izplatību. Tāpat vakaros un naktīs noteikta mājsēde.

Paziņojot plānu par lokdauna ieviešanu, valdības locekļi vienlaikus sacīja, ka pēc 15. novembra plānots atgriezties “zaļajā režīmā”. Personām ar Covid-19 sertifikātiem paredzētas priekšrocības, turpretim nevakcinētajiem plānots noteikt vēl striktākus ierobežojumus.

 

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru