Pētījumā noskaidrots cik lielu algu darba devēji Latvijā ir gatavi maksāt darbiniekam bez darba pieredzes

Teju katrs trešais jeb 27% darba devēju uzskata, ka pirmā darba pieredze jaunajiem speciālistiem visvairāk palīdz novērtēt savas prasmes, liecina IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite” un “CV-Online Latvia” aptauja par jauno profesionāļu iekļaušanu darba tirgū.

Tikmēr, jautājot par atalgojumu, atklāts, ka, lai gan darba tirgū bieži valda uzskats, ka jaunie darba ņēmēji izvirza augstas algas prasības, aptauja rāda, ka vairums darba devēju un darba ņēmēju līdz 25 gadiem par pirmās darba pieredzes atalgojumu ir vienisprātis – viņuprāt, 500 līdz 750 eiro neto jeb “uz rokas” ir atbilstošs un motivējošs atalgojums.

 

Veido izpratni

Pēc 25% aptaujāto darba devēju domām, pirmā darba pieredze jauniešiem sniedz arī iespēju pielietot savas zināšanas praksē, bet vēl 22% ir pārliecināti, ka tā veido izpratni par atbildību. Vienlaikus 15% atzīst, ka pirmā darba pieredze palīdz formulēt savas karjeras mērķus.

Mazākā daļa darba devēju norāda arī citus ieguvumus – šī pieredze dod pamatus spējai strādāt komandā, palīdz saprast, vai profesijas izvēle ir bijusi pareiza, sniedz izpratni par darba vidi. Tāpat tā palīdz saprast, ko pašam nepatīk darīt, sniedz ieskatu izvēlētajā jomā vai nozarē, kā arī ļauj apzināties savas spējas.

Runājot par jauniešiem, lai arī daļa darba devēju baidās jaunos darbiniekus izvēlēties pilnībā balstoties uz personības iezīmēm, tās ieņem izšķirošu nozīmi pirmā darba pieredzes iegūšanai.

Bieži vien tādās nozarēs kā pakalpojumi, pārdošana un klientu apkalpošana, darba devēji arvien lielāku uzmanību pievērš nevis prasībām pēc noteiktām zināšanām vai pieredzes, bet gan personības iezīmēm.

Lasi arī: Publicēta informācija, kas tieši mainīsies pēc 15. novembra lokdauna – kādi un kam būs atvieglojumi

Augstu tiek vērtētas tā dēvētās “soft skills”, piemēram, efektīva komunikācija, spēja iekļauties kolektīvā un pielāgoties apstākļiem, jo šīs prasmes apliecina, ka jaunais darbinieks spēs ne vien veicināt vēlamo darba atmosfēru, bet arī attīstīt sevī jaunas iemaņas, kas būs noderīgas, lai paveiktu darbu.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru