Siguldā 2.septembrī notiks forums uzņēmējiem

Šā gada 2.septembrī Ekonomikas ministrija kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Attīstības finanšu institūciju Altum aicina uz forumu Siguldā “#AtbalstsUzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam”.

Foruma mērķis ir veidot diskusiju par plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, eksporta un konkurētspējas veicināšanai.

Foruma atklāšanā norisināsies diskusija “Iespējas pārmaiņām un attīstībai”, kurā piedalīsies Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Andris Čuda un valsts sekretārs Edmunds Valantis, ALTUM valdes priekšsēdētāja vietnieks Jēkabs Krieviņš, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece Ilze Strupkāja, Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, kā arī SIA “Rāmkalni Nordeco” īpašnieks Viktors Grūtups.

Foruma laikā Ekonomikas ministrijas pārstāvji informēs par Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm, iespējām un izaicinājumiem, kas varētu mūs sagaidīt jau tuvākajā laikā, kā arī par viedajām investīcijām uzņēmumu konkurētspējas palielināšanai un ilgtspējīgai attīstībai. Papildu stāstīsim par šogad uzsākto septiņu gadu finanšu plānošanas un atbalsta periodu, kurā būs pieejamas 1,6 miljardu EUR investīcijas cilvēkresursu attīstībai, inovācijām un eksporta veicināšanai.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji uzrunās Rīgas plānošanas reģiona uzņēmējus par aktuālajiem atbalsta instrumentiem biznesa attīstībai, tostarp par programmu “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana”, kas kalpo kā paplašināts atbalsts uzņēmumiem tirgus pārorientēšanai un starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai.

Tāpat foruma ietvaros ALTUM eksperti stāstīs par jau pieejamajiem un drīzumā plānotajiem finanšu instrumentiem uzņēmējiem, kā arī par Trīs jūru iniciatīvas investīciju fondu, kas ir jauna iespēja transporta, enerģētikas un digitalizācijas projektu finansēšanai.

Ar saviem iedvesmas stāstiem klātesošos uzrunās arī reģiona uzņēmēji – SIA “RUBRIG” un SIA “FELICI”, kuri dalīsies ar savu pieredzi un atklās viņu panākumu atslēgas veiksmīga biznesa attīstīšanā, pilnveidē, konkurētspējas un eksporta veicināšanā. Cēsu Digitālā centra pārstāvis kopā ar uzņēmējiem meklēs atbildi uz jautājumu “Kā zināt ar ko sākt digitālo transformāciju?”. Savukārt Rīgas plānošanas reģiona kolēģi informēs par reģiona pašvaldību sniegto atbalstu uzņēmējiem.

Vienlaikus foruma laikā komersantiem būs iespēja klātienē konsultēties ar ALTUM, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Valsts darba inspekcijas, Valsts ieņēmuma dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Zemkopības ministrijas un Nodarbinātības valsts aģentūras ekspertiem.

Foruma “#AtbalstsUzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam” dienas kārtība un dalības reģistrācijas anketa publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē. Forums notiks kultūras centrā Siguldas devons, Pils ielā 10, Siguldā.

Spread the love

Pievienot komentāru