Šonedēļ gaidāmi vieni no pēdējo gadu spēcīgākajiem puteņiem

Šī nedēļa Latvijā būs ziemas stihijām bagāta, gaidāmi divi lieli sniegputeņi, kas būs vieni no spēcīgākajiem pēdējo četru gadu laikā, liecina prognozes.

Putenis, kas sāksies pirmdienas pēcpusdienā, Latvijas austrumu un centrālajā daļā turpināsies līdz otrdienas priekšpusdienai, kopumā atnesot 10–20 centimetrus svaiga sniega, vienīgi daudzviet Kurzemē snigs mazāk. Spēcīgā vēja dēļ veidosies sniega sanesumi un kupenas, tādēļ mazākas nozīmes ceļi un ielas var kļūt pat neizbraucami.

Latgalē šo pēcpusdien un nākamās nakts sākumā putenis īslaicīgi pāries lietū, kas veidos atkalu. Koki un vadi apledos, palielinot elektrolīniju pārrāvumu risku. Ceļi būs slideni.

Pēc tam, kad putenis būs norimis, naktī uz trešdienu pastiprināsies sals, gaisa temperatūra noslīdēs līdz -3…-8 grādiem, vietām Kurzemes rietumpiekrastē tā saglabāsies ap nulli, bet dažviet Vidzemē un Latgalē termometra stabiņš noslīdēs līdz -10 grādiem.

Ceturtdien Latviju sasniegs nākamais ciklons. Atšķirībā no nedēļas sākuma, kad putenis nāks no dienvidaustrumiem, Latgales puses, ceturtdien putenis ieradīsies no rietumiem, no Kurzemes puses.

Pagaidām prognozes par ceturtdienas puteni vēl ir mainīgas, bet pastāv liela iespējamība, ka tas būs vēl sniegiem bagātāks par nedēļas sākumu.

Brīvdienās vējš Latvijā kļūs lēnāks, snigs mazāk, taču temperatūra pazemināsies, lielākajā valsts daļā brīvdienu rītos tā būs ap -10 grādiem, bet vietām Vidzemē un Latgalē ap -15 grādiem. Piekrastē būs siltāks.

Ilgāka termiņa prognozēs saskatāmas tendences, ka no aptuveni 10. decembra laiks Latvijā kļūs krietni siltāks.

 

Spread the love

Pievienot komentāru