Uzmanības tests. Vai spēj vien trīs minūtēs bildē atrast pīli, taureni un sikspārni?

Uzmanība ir diezgan vērtīga īpašība, kas tādā vai citādā mērā ir attīstīta katram cilvēkam.

Tā palīdz mums tikt galā ar uzdevumiem darbā un dzīvē kopumā, bet dažiem uzmanīgums ir īpaši nepieciešama iezīme. Par laimi, ir daudz iespēju, kā šo īpašību sevī attīstīt.

Vispirms ir jānovērtē, cik lielā mērā uzmanība tev ir attīstīta. Mēs piedāvājam tev visnotaļ sarežģītu uzmanības testu: pēc iespējas ātrāk, ne ilgāk kā trīs minūtēs, tev jāatrod attēlā trīs dzīvnieki – tauriņš, sikspārnis un pīle.

Ja tu viegli tiki galā ar uzdevumu, apsveicam – tavs uzmanīgums ir pelnījis atzinību! Ja tas neizdevās, turpmāk aprakstīti vairāki vienkārši veidi, kā mēģināt uztrenēt tavu vērīgumu.

1. Uzmanības disonanse

Ir tāds vingrinājums, kad krāsu nosaukumi ir nosaukti atšķirīgās krāsās, kuras neatbilst uzrakstītajam. Grūtības sagādā nosaukt krāsu, nevis izlasīt vārdu.

2. Vārdu meklēšana

Vienkāršs un jautrs vingrinājums ir vārdu meklēšana tabulās, kas aizpildītas ar burtiem nejaušā secībā. Šādā secībā veido horoskopus no sērijas: “Pirmie trīs vārdi, kurus tu ieraudzīsi”.

Lasi arī: Tikai viens cilvēks no 10 spēj atrisināt šo uzdevumu. Pārbaudi savu intelektu!

3. Priekšmetu skaitīšana

Ejot pa ielu vai skatoties pa logu, izdomā vingrinājumu, kas paredz saskaitīt vairākus reti sastopamus objektus. Piemēram, automašīnas dzeltenā krāsā vai cilvēkus zilos T-kreklos.

4. Atrodi atšķirības

Attēli ar šādiem uzdevumiem ir arī lielisks uzmanības treniņš, bet to būtība ir ārkārtīgi vienkārša.

5. Šultes tabulas

Šajās tabulās doti skaitļi no 1 līdz 25, kas sakārtoti nejaušā secībā. Uzdevums ir sakārtot visus skaitļus pareizā secībā, optimāli četru minūšu laikā.


Uzmanība ir patiesi vērtīga prasme, kuru pienācīgi trenējot, cilvēks var iegūt lielas priekšrocības. To, ka lepojies ar labu uzmanību, ieraksti savā dzīves gājumā vai pārsteidz citus ar sava prāta asumu.

Tev patika šis raksts? Dalies tajā ar draugiem!

Avots: ofigenno.com

Spread the love

Pievienot komentāru