Vēl vienas nozares pārstāvji pieprasījuši veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju

Viņa akcentē, pilnīgs liegums strādāt nozarei tika noteikts 21.oktobrī, un kopš tā brīža cilvēki ir atstāti bez jebkādas iespējas gūt ienākumus, bet aizvien nav skaidri atbalsta instrumenti un tie ir netaisnīgi pret nozari.

Asociācijas aicina valdību ņemt vērā, ka estētiskajā kosmetoloģijā strādājošajām personām bija liegums strādāt gandrīz deviņus mēnešus, un vasarā tās darbojās tikai nepilnus četrus mēnešus. Tāpēc nedrīkst nozarei noteikt kritērijus par nodokļu nomaksu, lai tās dalībnieki kvalificētos atbalsta saņemšanai. Pēc tik ilga pārtraukuma esot nepieciešams laiks, lai atjaunotu darbību ar iepriekšējo rocību.

Vai tu uzskati, ka Pavļutam ir jādemisionē no sava veselības ministra amata?

Turklāt, ņemot vērā reformu, kas skāra mazos nodokļu maksātājus, daļa strādājošo nolēma mainīt darbības formu un izveidot savus uzņēmumus, kā rezultātā šie pakalpojuma sniedzēji var nekvalificēties atbalstam.

Sagaida drīzu darba atsākšanu

Vienlaikus skaistumkopšanas nozare sagaida, ka valdība turēs doto vārdu un ļaus nozarei pēc iespējas drīzāk atsākt darbību, pretējā gadījumā strādājošie vēl vienu bezdarbības gadu finansiāli un emocionāli nespēs izturēt un aizies ēnu ekonomikā, norāda LKKA prezidente Renāte Reinsone.

Viņa arī norāda, ka gatavošanās ārstniecības personu mobilizācijai ir haotisks un slikti organizēts process, kas apliecina, ka Veselības ministrijai nebija iepriekš sagatavota plāna.

“Vēl joprojām neviens nespēj pateikt, kāda plānota samaksa ārstniecības personām mobilizācijas ietvaros,” uzsver Reinsone, piebilstot, ka starp mobilizējamajiem ir arī estētiskajā kosmetoloģijā strādājošie.

Jau ziņots, ka vairākas mediķu organizācijas pieprasīja Pavļuta demisiju. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) vairāku dienu garumā organizēja tikšanās ar mediķu organizācijām, veselības ministru, koalīcijas partneriem, kā arī visiem iesaistītajiem piektdien notika kopīga sanāksme.

Lasi arī: Pieaug aizdomīgo vakcinācijas sertifikātu skaits slimnīcu pacientu vidū

Pēc tās Kariņš paziņoja, ka Pavļuts ir apliecinājis spēju sadarboties ar savas nozares pārstāvjiem un apņēmies risināt ar viņiem kopā kritiski svarīgos nozares jautājumus, tādēļ premjers nolēmis ļaut ministram turpināt strādāt.

 

Spread the love

Pievienot komentāru