VIDEO: Vai paliksim bez Alfas un Spices? Skarbā realitēte par tirdzniecības centru situāciju Latvijā

Nesen publicētais LTV7 sižets vedina domāt, ka tirdzniecības centru situācija Latvijā ir ļoti drūma, un tie tuvākā nākotnē var bankrotēt. 

Bez valsts palīdzības tirdzniecības centri Latvijā var tikt izputināti. Un viss ierobežojumu dēļ, kas paredzēti, lai apturētu Covid-19 izplatīšanos. Veikali ir tukši, tirgotāji nespēj maksāt par telpu īri. Rezultātā tirdzniecības centru ienākumi samazinās. Tie, šķiet, ir jau kritiskā situācijā. Lai noturētos virs ūdens, tie lūdz valdības atbalstu. Un Ekonomikas ministrija ir gatava mest viņiem glābšanas riņķi, vēsta LTV7.

Ziemu ved prom. Šādi tirdzniecības centrs sauc ziemas kolekcijas maiņu uz pavasara kolekciju. Ir apģērbi un apavi, kurus pircēji tā arī nekad neredzēja, stāsta Iveta Ardava, tirdzniecības centra Rīga Plaza pārstāve:

Jūs redzat, kā mums klājas. Kluss. Mierīgs. Slēgts. No tirdzniecības centrā pieejamajām vietām strādā nedaudz mazāk nekā 20 procenti īrnieku, kuri tirgo vai sniedz pakalpojumus. Un aptuveni 10% uzņēmumu, kas izsniedz preci līdzņemšanai.”

Valstī noteikto ierobežojumu dēļ daudzi veikali burtiski nonākuši aiz restēm. Tā kā joprojām pastāv aizliegums pārdot noteiktas preces klātienē, pircēju skaits tirdzniecības centros samazinājies par trim ceturtdaļām. Tajā pašā laikā slēgto veikalu dēļ samazinājušies arī tirdzniecības centru ieņēmumi – par 57%.

Šie ienākumi ir līdzekļi no telpu nomas veikaliem. Kuri ir tukši, gaidot pircējus un lūdzot atlaidi telpu īrei. Dažreiz līdz simts procentiem.

Lasi arī: Atklāti pāragri mirušā latviešu aktiera Reinfelda nāves apstākļi

Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses vadītājs Mārtiņš Vanags veido paralēles:

Iedomājieties, ja ģimenes budžets samazināsies par 57%. Tas ir diezgan liels kritums. Uzņēmumam tas nozīmē pēdējo posmu pirms maksātnespējas. “

 

Šķir otru lapu, lai uzzinātu, kas var izglābt tirdzniecības centrus un noskatītos VIDEO:

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru