Aicinot iesaistīties klimata pārmaiņu mazināšanā, Cēsīs notiks Mobilitātes diena

No 16.septembra līdz 22.septembrim dažādās Eiropas pilsētās notiek Eiropas Mobilitātes nedēļa. Tās laikā ikviens iedzīvotājs aicināts izvēlēties aktīvu un videi draudzīgu pārvietošanās veidu un iesaistīties klimata pārmaiņu mazināšanā.

Kampaņas gaitā, rīt, 22.septembrī no plkst.11.00 līdz plkst.18.00, Cēsīs, Rīgas ielā 2, Zvaigznes grāmatnīcas laukumā, norisināsies Mobilitātes diena.

Lai gājējiem un velosipēdistiem ikdiena būtu ērtāka un drošāka, cēsnieki un pilsētas viesi pasākuma laikā tiks aicināti sadarboties, kopīgi veidojot velonovietņu karti un apzinot nedrošās vietas velosipēdistiem un gājējiem.

Plkst.11.00 Cēsu Pilsētas Pastariņa sākumskolas skolēni dosies pilsētas velobraucienā, apliecinot savu līdzdalību klimata pārmaiņu mazināšanā.

Plkst.12.00 ikviens interesents ar savu velosipēdu aicināts piedalīties velo piekabju un velo sēdeklīšu parādē, parādot kā “zaļi” un droši var pārvietoties visa ģimene.

Savukārt plkst.13.00 Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs parakstīs Eiropas Savienības Pilsētu mēru paktu.

Pasākuma laikā iedzīvotāji aicināti dalīties ar savām idejām zaļākām Cēsīm, kas iekļautos Mēru pakta klimata plānā.

Eiropas Mobilitātes nedēļas mērķis ir aicināt sabiedrību dažādot ikdienā izmantotos pārvietošanās līdzekļus, dodot priekšroku videi draudzīgākiem risinājumiem, tādējādi ne tikai mazinot satiksmes sastrēgumus un transporta izplūdes gāzu apjomu, bet arī uzlabojot veselību. Šī gada Eiropas Mobilitātes nedēļas kampaņa tiek īstenota ar saukli “Labāki savienojumi”.

Eiropas Savienības Pilsētu mēru pakts apstiprina veicināt CO2 samazināšanu Cēsu novada teritorijā, stiprināt savu spēju pielāgoties nenovēršamajai klimata pārmaiņu ietekmei, kā arī nodrošināt saviem iedzīvotājiem drošu, ilgtspējīgu enerģiju par pieņemamām cenām.

Spread the love

Pievienot komentāru