FKTK ir apstiprinājis DelfinGroup akcionāriem piederošo uzņēmuma akciju publiskos piedāvājumus

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir apstiprinājusi divu lielāko AS DelfinGroup akcionāru – SIA L24 Finance un SIA EC finance – iesniegtos prospektus par daļu sev piederošo akciju pārdošanu, izsakot publiskos piedāvājumus.

Tādējādi visiem investoriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā būs iespēja iegādāties līdz 5,4 miljoniem DelfinGroup akciju. Publisko piedāvājumu ietvaros L24 Finance piedāvās iegādāties līdz 3,65 miljoniem akciju, bet EC finance – līdz 1,75 miljoniem akciju.

Akcijas cena biržā šobrīd (20.septembrī uz Nasdaq Riga biržas akciju tirdzniecības sesijas slēgšanas brīdi) ir 1,516 eiro. Tāpat, vadoties pēc Nasdaq Riga datiem, akcijas apjoma vidējā svērtā cena no 2022.gada 12.jūlija līdz 2022.gada 12.septembrim ir bijusi 1,485 eiro. Savukārt, publisko piedāvājumu ietvaros akcijas tiks piedāvātas par 1,44 eiro, tādējādi, saskaņā ar ierasto tirgus praksi šādiem darījumiem, piedāvājot atlaidi no akcijas vidējās svērtās cenas. Akciju parakstīšanās periods ilgs no 26.septembra līdz 5.oktobrim ieskaitot.

Atbilstoši publiskā piedāvājuma izteicēju sniegtajai informācijai, detalizētas ziņas par minētajiem DelfinGroup akciju publiskajiem piedāvājumiem ir publicētas mājaslapā www.shareoffering.lv.

DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “Tas, ka abi lielākie DelfinGroup akcionāri plāno pārdot nelielu daļu sev piederošo akciju, ir vērtējams ļoti pozitīvi, jo tādejādi palielināsies brīvā tirdzniecībā esošo akciju apjoms. Palielināsies akciju likviditāte un sagaidāms, ka nākotnē tirdzniecība ar uzņēmuma akcijām biržā notiks lielākos apjomos. Tas ir ieguvums gan esošajiem, gan arī jaunajiem akcionāriem. Turklāt esošo akcionāru plāns pārdot daļu no savām akcijām, izsakot publiskos piedāvājumus, ir visai inovatīvs veids kā laist papildus akcijas publiskā apgrozībā. Izteiktie publiskie piedāvājumi ir vērtējami kā vēl viens solis Latvijas kapitāla tirgus attīstības veicināšanas virzienā.”

DelfinGroup padomes priekšsēdētājs un dibinātājs Agris Evertovskis: “Kopš IPO uzņēmums ir turpinājis stabili augt, tostarp 2022.gada laikā sava snieguma ziņā DelfinGroup akcijas cena (ieskaitot izmaksātās dividendes uz vienu akciju) ir Baltijas biržu augšgalā. Ne IPO laikā, ne arī pēc tam DelfinGroup akcijas nebiju pārdevis. Esmu nolēmis, ka ir pienācis brīdis, lai pārdotu nelielu daļu (aptuveni vienu septīto daļu) sev piederošās DelfinGroup akcijas. Papildu akciju laišana publiskajā apgrozībā palielinās arī kopējo akciju tirgus likviditāti. Vēl viens faktors, kāpēc akcijas piedāvāju iegādei tieši tagad, ir vienošanās ar biržu, ka pusotra gada laikā pēc IPO tiks mērķēts nodrošināt vismaz 25% uzņēmuma DelfinGroup akciju (vai arī akcijas vismaz 10 miljonu eiro vērtībā) publiska kotācija biržā, kas ir Baltijas Oficiālā saraksta prasība. Papildus tam veiksmīgu publisko piedāvājumu gadījumā, samazināsies arī lielākajiem akcionāriem piederošo akciju skaits un nevienam vairs nepiederēs vairāk par 50% uzņēmuma akciju. Raugoties no potenciālo investoru skatupunkta, tā būs vēl viena iespēja iegādāties lielāku akciju paketi par fiksētu cenu stabili augošam biržas uzņēmumam, kurš līdz šim ir nodrošinājis un nākotnē arī plāno nodrošināt regulāru dividenžu izmaksu saviem akcionāriem. Dibināju šo uzņēmumu 2009.gadā ekonomiskās krīzes laikā un vērtēju šo kā labu investīciju visos ekonomiskā cikla posmos.”

Biržas Baltijas Oficiālajā sarakstā DelfinGroup ir lielākais uzņēmums no Latvijas. Uzņēmums šogad plāno sasniegt 7,5 miljonu eiro peļņu pirms nodokļiem, kas būs pieaugums par 44% salīdzinājumā ar 2021.gadu. Kredītportfeļa pieaugums tiek prognozēts 44% apmērā, sasniedzot 62 miljonu eiro. Savukārt saskaņā ar uzņēmuma stratēģiskajiem finanšu mērķiem, 2024.gadā tiek plānots sasniegt 95 miljonu eiro lielu neto kredītportfeli un 16 miljonus eiro peļņu pirms nodokļiem. Apgrozāmo līdzekļu finansējuma piesaistes jomā DelfinGroup ievēro diversificētu finansēšanas struktūru un piesaista finansējumu gan emitējot obligācijas, gan izmantojot investīciju platformu piedāvātās finansējuma piesaistes iespējas.

DelfinGroup ir strādājis ar peļņu katru gadu kopš 2010.gada, vienlaikus nodrošinot stabili augstus izaugsmes rādītājus. Arī biržā pirmais gads uzņēmumam ir bijis ļoti stabils, neskatoties uz tirgus situāciju. DelfinGroup investoriem regulārus ieņēmumus nodrošina Baltijas tirgum unikālā uzņēmuma dividenžu politika – akcionāriem dividendēs ik ceturksni līdz šim ir izmaksāti vismaz 50% uzņēmuma peļņas, un uzņēmums plāno šādu praksi turpināt. Papildus tiek izmaksātas arī gada dividendes. Tostarp 2022.gadā DelfinGroup jau ir izmaksājis dividendes četras reizes gandrīz 4 miljonu eiro apmērā jeb 0,0879 eiro par katru uzņēmuma akciju. Turklāt šogad plānots veikt vēl divas dividenžu izmaksas.

Šobrīd DelfinGroup lielākie akcionāri ir L24 finance (57,53%), EC finance (18,81%) un AE Consulting (8,83%), bet pārējiem akcionāriem pieder 14,83% akciju.

Atruna: Šis paziņojums ir neapmaksāta mārketinga komunikācija saskaņā ar Prospektu Regulu un tas nav uzskatāms par investīciju padomu vai piedāvājumu. Šeit sniegtā informācija ietver paziņojumus par AS “DelfinGroup” akcionāru (1) SIA L24 Finance; (2) SIA EC finance AS “DelfinGroup” akciju publiskajiem piedāvājumiem. Katrs investīciju lēmums jāpieņem balstoties uz Prospektiem, ko apstiprina Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK). Apstiprinātie akcionāru Prospekti ir pieejami FKTK mājaslapā (www.fktk.lv).

Par AS DelfinGroup

DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009.gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu, mazlietotu un jaunu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. DelfinGroup vairāk nekā 300 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. Uzņēmuma kopējais reģistrēto klientu skaits pārsniedz 400 000. DelfinGroup kopš 2014.gada ir pazīstama Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021.gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums 2021.gadā veica IPO, piesaistot gandrīz 6000 jaunu akcionāru. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. 2022.gada pirmajā pusē uzņēmuma kredītportfelis sasniedza 53,8 miljonus eiro, EBITDA bija 5,8 miljoni eiro un peļņa pirms nodokļiem par dividendēm sasniedza 3,6 miljonus eiro. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010.gada.

Spread the love

Pievienot komentāru