Ārsti mūs aicina pārtraukt lietot vates kociņus ausu tīrīšanai

Mēs visi gadiem ilgi esam lietojuši vates kociņus ausu tīrīšanai – cik gan labi, ka līdz šim ar mūsu ausīm nekas slikts nav noticis!

 Ārsti aicina ausis vairs netīrīt ar vates kociņiem, par spīti tam, ka tie primāri ir domāti ausu tīrīšanai. Ausu tīrīšana ar vates kociņiem patiesībā ir neveselīga mūsu ausīm un ārsti piedāvā mums citu veidu kā tīrīt ausis, kas nenodarīs nekādu kaitējumu tām. Ja vēlies uzzināt, kāpēc ikvienam vajadzētu pārstāt tīrīt ausis ar vates kociņiem, tad lasi tālāk – tevi tas pārsteigs!

Mēs turpretī ar vates kociņiem šo vasku ar netīrumiem sastumjam atpakaļ. Protams, daū mēs iztīram, bet tikpat lielu daļu mēs “pieblietējam” ausu kanāliņu tuvumā. Ja mēs ausis netīrītu vispār, tad ausu vasks pakāpeniski tiktu audzēts, kamēr tas izkristu pats – nevis kā korķis, bet pakāpeniski druptu (saskarē ar gaisu, tas izžutu) ārā no ausīm.

Ja mēs turpināsim tīrīt ausis ar vates kociņiem, tad mēs nosprostosim auss kanālu un nosporstojumu likvidēt varēsim tikai ārsta kabinetā. Ārsti tā vietā iesaka mums tīrīt tikai ausu gliemežnīcas un to darīt ar dvieli, kas aptīts ap pirkstu. Ir pieļaujams tīrīt tik tālu cik ar uztīto dvieli ap pirkstu var tikt auss kanālā.

Visgrūtāk no šī ieraduma būs atbrīvoties cilvēkiem, kam ausis ir erogēnā zona un viņi patiesībā, tīrot ausis, iegūst zināmu apmierinājumu paši par to nenojaušot.

 

Spread the love

Pievienot komentāru