ASV izlūkdienesti augustā uzskatīja, ka Covid-19 nav radīts kā bioloģiskais ierocis; tagad nāk klajā ar jaunu paziņojumu

Vēl augustā ASV izlūkdienesti nāca klajā ar ziņojumu ka Covid-19 nav radīts kā bioloģiskais ierocis, bet tagad atzīst, ka viņiem patiesību , visticamāk, neizdosies noskaidrot. 

ASV izlūkdienesti nespēs noteikt, vai koronavīruss, kas izraisa saslimšanu ar Covid-19, attīstījies dabā, vai arī noplūdis no laboratorijas, piektdien paziņoja ASV amatpersonas, publiskojot pilnu ziņojuma versiju par pandēmijas izcelšanos.

Mēs nedomājam, ka mēs esam viena vai divu ziņojumu attālumā, lai spētu to saprast,” sacīja viena amatpersona, kas vēlējās saglabāt savu anonimitāti.

Augustā tika publiskota daļa no Nacionālās izlūkošanas direktora biroja ziņojuma, kurā pausta vienota nostāja, ka vīruss nav radīts kā bioloģiskais ierocis.

 

Viedokli, ka notikusi vīrusa pārnese dabiskā ceļā no dzīvnieka uz cilvēku, ar zemu pārliecību atbalstījuši vairāki izlūkdienesti, bet viedokli, ka vīruss noplūdis no Uhaņas Virusoloģijas institūta laboratorijas, ar mērenu pārliecību atbalstījis viens izlūkdienests.

Lasi arī: Dumpis skaidro, kāpēc pieaugs vakcinēto īpatsvars starp inficētajiem

Abas versijas ir balstītas uz netiešiem pierādījumiem, jo tiešu liecību par vīrusa izcelsmi nav izdevies iegūt daļēji sakarā ar ar Ķīnas atteikšanos sniegt nepieciešamo informāciju.

Amerikāņu izlūkdienestu analītiķi uzskata, ka vīruss nav ticis radīts kā bioloģiskais ierocis, bet vairums secinājuši, ka tas nav ticis ģenētiski modificēts.

Maijā ASV prezidents Džo Baidens lūdza izlūkdienestiem izvērtēt informāciju un izstrādāt ziņojumu, kas “varētu mūs tuvināt noteiktam secinājumam” par vīrusa izcelsmi.

ANO Pasaules Veselības organizācija (PVO) vēl augustā brīdināja, ka drīz kļūs bioloģiski neiespējami iegūt pierādījumus par Covid-19 vīrusa izcelsmi.

PVO šomēnes izveidoja jaunu ekspertu grupu, kam uzticēts izmeklēt Covid-19 izraisošā koronavīrusa SARS-CoV-2 izcelsmi.

Grupu veidos eksperti no 26 valstīm, tostarp ASV un Ķīnas.

Spread the love

Pievienot komentāru