Atklājas jaunas detaļas par pagājušajā sestdienā traģisko autoavāriju, kurā bojā gāja 15 gadus vecā liepājniece Elīna

30. maijā traģiska avārija notika Laboratorijas ielā Tosmārē, kurā gāja bojā pusaudze.

31 gadu vecais autovadītājs izraisīja avāriju būdams 2,56 promiļu reibumā. Auto ietriecās kokā un ielidoja grāvī. Pie auto stūres esot bijis Aleksejs Berladins, liecina neoficiāla informācija. Negadījumā cieta visi automašīnā esošie cilvēki – gan automašīnas vadītājs, gan tajā esošās nepilngadīgās jaunietes. Viena no jaunietēm – Elīna – notikuma vietā no gūtajām traumām nomira. Divas nepilngadīgas meitenes, kuras brauciena laikā sēdēja automašīnas aizmugurē, guva smagas traumas, pārsvarā lūzumus, un nonāca slimnīcā, bet 15 gadus vecajai šofera blakussēdētājai ārsti vairs nevarēja palīdzēt. Arī pats automašīnas vadītājs nokļuva slimnīcā.

“Cilvēki esot bijuši alkohola reibumā, bet bojāgājusī meitene vienīgā esot bijusi skaidrā,” stāstīja kāda vietējā iedzīvotāja. Pēc vietējo iedzīvotāju stāstītā, vīrietis gribēja “pazīmēties” jauno meiteņu priekšā.

“Oficiāla apstiprinājuma tam, ka pie avarējušā auto stūres bija Aleksejs Berladins, nav, bet mēs, liepājnieki, jau viens otru pazīstam un visu zinām. Varat rakstīt, ka pie stūres bija Aleksejs Berladins.

Elīna bija aktīva līdzdalībniece daudzos labdarības projektos. Liepājniekiem meitene paliks atmiņā kā labsirdīgs, atsaucīgs, patiess bērns, kurš vienmēr ļoti pārdzīvoja par citu cilvēku nelaimi. Tā bija arī 2017. gadā, kad simtiem liepājnieku meklēja pazudušo Ivanu. Elīna vienmēr bija “pirmajās līnijās”. Atceramies, kā viņa raudāja, kad uzzināja par puikas nāvi… Un tagad, nejēdzīgu apstākļu sakritības dēļ, traģēdijas, kurā aprāvās Elīnas dzīve, vaininieks ir Aleksejs Berladins, tā paša Ivana tēvs, un tagad par to visu zina visa Liepāja. Uzticamies policijai, un ceram uz tās profesionalitāti. Esam pārliecināti, ka par braukšanu dzērumā, kas noveda pie bērna nāves, vainīgais atbildēs. Tai pašā laikā gribam vērst uzmanību uz to, ka pieaudzis vīrietis, pēc mūsu uzskata, parāda neveselīgu interesi par nepilngadīgajiem, un tas jau ir pavisam cits Krimināllikuma pants”.

Jāteic, ka Aleksejs Berladins arī līdz šim nav bijis īpaši paklausīgs likumam. 2017. gada rudenī Liepājas tiesā bija nozīmēta sēde, kurā bija paredzēts pie atbildības par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka rīkojumam vai prasībai, ar ko var sodīt ar naudassodu līdz 280 eiro vai administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm, saukt Alekseju Berladinu. Tomēr apsūdzētais tiesā neieradās, iepriekš par to pat nepaziņojot. Neoficiāli kļuva zināms, ka Berladins Latviju ir atstājis un dzīvo un strādā ārzemēs.

Tagad viņam, pēc visa spriežot, draud daudz bargāks sods. policijā ir uzsāktas krimināllietas pēc diviem krimināllikuma pantiem – par transportlīdzekļa vadīšanu bez tiesībām alkohola reibumā, un par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu apreibinošu vielu iespaidā, kā rezultātā cietušajiem nodarīti smagi miesas bojājumi vai izraisīta cilvēka nāve.

Avots

Spread the love

Pievienot komentāru