Atstādina Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoru Reinbahu – izskan arī informācija par iemeslu

No amata atstādināts Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs, trešdien preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Jāatgādina, ka 2 Reinbahs atgriezās departamenta vadībā pirms 2 gadiem, nomainot amatā toreizējo vadītāju Emīlu Jakrinu. Pirms tam Reinbahs par savu atlaišanu vairākus gadus tiesājās ar Rīgas domi un Nilu Ušakovu.

Tagad   Reinbahs atkal ir “kritis”, tomēr visas pazīmes liecina, ka ar atstādināšanu lieta vien nebeigsies.

Vicemērs Vilnis Ķirsis (JV) informēja, ka ir saņemta informācija no trauksmes cēlēja par vairākiem pārkāpumiem departamentā.

Iespējams, Satiksmes departamentā pieļauta fiktīvā nodarbinātība, pašvaldības mantas izšķērdēšana un interešu konflikts.

Līdz ar to Reinbahs ir atstādināts un tiks veikta pārbaude.

Lasi arī: Kristaps Porziņģis saņēmis 50 tūkstošus dolāru sodu par nopietnu pārkāpumu

Lēmums par Reinbaha atstādināšanu esot pieņemts, jo viņš atteicies sniegt pieprasīto informāciju. Līdz ar to esot pamatotas aizdomas, ka viņš varētu censties slēpt informāciju, vai ietekmēt pārbaudi.

Kā preses konferencē informēja Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks juridiskajos jautājumos Māris Knoks, divas disciplinārlietas Reinbaham jau ir noslēgušās ar disciplinārsodiem un ir ierosināta vēl viena.

Lai nodrošinātu departamenta darbības nepārtrauktību par tā direktora pienākumu izpildītāju iecelts Jānis Vaivods, kurš līdz šim bija departamenta direktora biroja vadītājs.

Kā preses konferencē skaidroja Ķirsis, ne pašvaldības vadība, ne iedzīvotāji nav apmierināti ar Satiksmes departamenta paveikto darbu.

Kā piemērus viņš minēja ziemā nenotīrītās ielas, pavasarī laikus nenovāktās smiltis, kuras joprojām put un lido pa gaisu.

Ķirsis norādīja arī uz dažādu satiksmes projektu kavēšanos. Jau pagājušā gada rudenī un ziemā ticis runāts par pagaidu velojoslu izveidi, lai Covid-19 ierobežojumu dēļ, iedzīvotājiem radītu drošu pārvietošanās iespēju.

Pašlaik, laikā, kad velojoslām jau bija jābūt iezīmētam, tiek sludināti iepirkumi un izskatoties, ka Covid-19 pandēmija beigsies ātrāk, nekā tiks izveidotas pagaidu velojoslas, piebilda Ķirsis.

 

 

Šķir otru lapu, lai uzzinātu Reinbaha versiju par notikušo

Spread the love

Pievienot komentāru