Divkārtējais slam-dunk konkursa čempions Džeisons Ričardsons paziņo par basketbolista karjeras beigām

34 gadu vecumā no profesionālā basketbola nolēmis aiziet ASV uzbrucējs Džeisons Ričardsons, kurš vairākas sezonas aizvadīja Goldensteitas “Warriors” sastāvā kopā ar Andri Biedriņu.

“Šodiena man ir ar dalītām izjūtām, gan rūgtām, gan saldām,” savā “Instagram” profilā pavēstīja Džeisons Ričardsons.

“Oficiāli paziņoju par savu aiziešanu no profesionālā basketbola. Vēlos pateikties klubiem un līdzjutējiem Šarlotē, Fīniksā, Orlando, Filadelfijā un it īpaši Sanfrancisko par viņu uzticamo atbalstu pēdējos 14 gados. Aiziešana ir grūtākais lēmums, ko vien man jelkad nācies pieņemt, taču izvēlējos veselību, un laika pavadīšana kopā ar ģimeni man ir svarīgāka.”

 

13 sezonas NBA

Džeisons Ričardsons NBA pavadīja 13 sezonas, karjeras sākumā sevi piesakot Goldensteitas “Warriors” rindās kā ļoti atlētisku spēlētāju, kurš izcēlās ar krāšņiem bumbas triecieniem grozā no augšas. Taču Ričardsons bija arī ļoti sekmīgs punktu guvējs ar labu tālmetienu un tika iekļauts 2001./02. gada debitantu pirmajā izlasē.

Statistiski viņa labākā sezona bija 2005./06. gadā, kad vidēji spēlē tika gūti 23.2 punktu un savāktas 5.8 atlēkušās bumbas. Kopumā 20 vidēji spēlē gūto punktu robežu Ričardsons pārsniedza trīs sezonās.

Taču “Warriors” tobrīd neklājās viegli un pirmo “play-off” pieredzi Ričardsons ieguva vien 2007. gadā, kad kopā ar Baronu Deivisu, Stīvenu Džeksonu, Elu Haringtonu un Andri Biedriņu pirmajā kārtā pārspēja ar pirmo numuru izsēto Dalasas “Mavericks”, bet konferences pusfinālā piekāpās Jūtas “Jazz”.

Pēc šī panākuma Ričardsons pārcēlās uz Šarloti, pēc tam Fīniksu pie Stīva Neša, un viņa pēdējā patiesi augstvērtīgā sezona bija 2009./10. gadā, kad viņš ar “play-off” vidēji gūtiem 19 punktiem palīdzēja “Suns” aizkļūt līdz Rietumu konferences finālam. Sekoja blāvāki periodi Orlando un Filadelfijā, turklāt ceļgala smaga trauma lika viņam izlaist vairāk divus gadus.

 

Sāpes ceļgalā

Atgriešanās gan noritēja sekmīgi, un Ričardsona pakalpojumos šosezon kļuva ieinteresēta pagājušajā sezonā 60 uzvaras izcīnījusī Atlantas “Hawks”. Tika noslēgts negarantētais līgums, taču sezonas sākumu Ričardsons nesagaidīja – treniņos tika sajustas sāpes kreisajā ceļgalā un šodien pieņemts lēmums likt punktu karjerai.

Ričardsons divreiz kļuva par NBA “Slam Dunk” konkursa čempionu un līgā aizvadīja 857 spēles, gandrīz visās dodoties laukumā pamatsastāvā. Viņa rēķinā 14644 punkti un 4245 atlēkušās bumbas.

“Es nevēlējos klibot visu savu atlikušo mūžu,” intervijā ar “Yahoo Sports” sacīja Ričardsons. “Man vēl priekšā visa dzīve, ja Dievs tā vēlēsies. Es biju apsēdies uz soliņa Atlantas parkā, un neviens man neteica ne vārda, jo neviens mani neatpazina.

Kā nekā, es tikko bija ieradies komandā. Pēc tam vairāk nekā stundu izrunājos ar sievu un vairākas stundas domāju, klausīdamies mūziku, līdz beidzot sapratu, ka karjeras noslēgums ir pareizais lēmums.”

Spread the love

Pievienot komentāru