Estée Lauder palielina darbavietu samazināšanu, saistībā ar bažām par tarifu konfliktu

Skaistumkopšanas uzņēmums Estée Lauder, kosmētikas zīmolu Clinique, MAC un Jo Malone īpašnieks, atlaiž divreiz vairāk darbavietu, nekā plānots, norādot uz nenoteiktību saistībā ar ASV prezidenta Donalda Trampa noteiktajiem muitas tarifiem kā iemeslu bažām.

Amerikāņu daudznacionālais uzņēmums jau veica uzņēmuma pārstrukturēšanu, lai risinātu problēmas, kas saistītas ar tā vājajiem darbības rādītājiem, bet tagad apgalvo, ka darba vietu skaits varētu sasniegt 7000.

Pēdējās dienās, kad Tramps uzsāka savu solīto importa nodokļu programmu, uzņēmumu, kas tirgojas pasaules mērogā, perspektīvas ir kļuvušas sarežģītākas. Tomēr pēdējā brīdī tika apturēti Kanādas un Meksikas tarifi.

Uzņēmums, kam pieder arī Bobbi Brown, Aveda un Tom Ford, paziņoja, ka tam nepieciešams ietaupīt aptuveni 1 miljardu ASV dolāru, jo tas pārvalda “recesijas risku… tostarp tarifu un sankciju ieviešanu”.

“Mēs būtiski pārveidojam savu darbības modeli, lai kļūtu vienkāršāks, ātrāks un elastīgāks,” sacīja uzņēmuma vadītājs Stefans de La Faverī. Uzņēmums norādīja, ka augošā inflācija ir palielinājusi izmaksas.

Estée Lauder visā pasaulē nodarbina aptuveni 62 000 cilvēku, un tā paziņoja, ka galīgais darba vietu samazinājuma skaits būs no 5800 līdz 7000, daļu darbinieku pārceļot uz jauniem amatiem.

Uzņēmums nenorādīja, kur tiks zaudētas darbavietas. Apvienotajā Karalistē un Īrijā tas nodarbina aptuveni 4400 darbinieku.

Izmaksu samazināšanas pasākums tika atklāts, kad uzņēmums savos rezultātos arī paziņoja, ka trīs mēnešos līdz decembrim tas ir piedzīvojis zaudējumus 590 miljonu ASV dolāru apmērā, jo cilvēki mazāk tērēja Ķīnā un Korejā.

Estée Lauder ir pēdējais uzņēmums, kas brīdina par ietekmi, kādu uz to likteni varētu atstāt tarifu konflikts. Dzērienu gigants Diageo, kas ražo Guinness, Johnnie Walker, Baileys un Smirnoff, otrdien brīdināja, ka tarifi pret Meksiku un Kanādu – ja tie tiks ieviesti – negatīvi varētu ietekmēt tā uzņēmējdarbību.

Diageo izpilddirektore Debra Crew sacīja, ka uzņēmums veic “virkni pasākumu, lai mazinātu ietekmi un traucējumus, ko tarifi var radīt mūsu uzņēmējdarbībai”.

Paredzams, ka tarifi būtiski ietekmēs arī citas nozares, sākot no automobiļu ražotājiem un beidzot ar avokado audzētājiem.

Dažus citus patēriņa zīmolus tarifi ietekmē tiešāk. Ķīna ir iekļāvusi PVH, ASV uzņēmumu, kam pieder dizaineru zīmoli Calvin Klein un Tommy Hilfiger, savā “neuzticamo uzņēmumu” sarakstā, norādot, ka tas ir veicis “diskriminējošus pasākumus pret Ķīnas uzņēmumiem”.

Tas apgrūtinās šo zīmolu uzņēmējdarbību Ķīnā. Tiem var tikt piemērotas sankcijas, tostarp naudas sodi, un to ārvalstu darbiniekiem var tikt anulētas darba vīzas.

Spread the love

Pievienot komentāru