ASV lidmašīnu ražotājs pagājušo gadu noslēdza ar lieliem zaudējumiem un vāju pārdošanas apjomu, liecina uzņēmuma publiskotie provizoriskie dati.
Lidmašīnu ražotājs Boeing, paziņoja, ka 2024. gada ceturtajā ceturksnī tam radušās izmaksas gandrīz 3 miljardu ASV dolāru (2,85 miljardu eiro) vērtībā ilgstošas darba pārtraukšanas, darba vietu samazināšanas un problēmu ar vairākām valdības programmām dēļ.
Tā rezultātā Čikāgā bāzētais aviācijas un kosmosa gigants paziņoja, ka nākamnedēļ, kad tiks publicēti pilni finanšu rezultāti, tas ziņos par zaudējumiem 5,46 ASV dolāru (5,19 eiro) apmērā par akciju.
Volstrīta bija gaidījusi, ka ceturtā ceturkšņa zaudējumi būs 1,80 USD par akciju.
Ievērojamie zaudējumi noslēdz Boeing smago gadu. Mašīnistu streiks, kas rūpnīcās Rentonā un Everetā, Vašingtonas štatā, montē vislabāk pārdoto 737 Max, kā arī 777 reaktīvo lidmašīnu un 767 kravas lidmašīnu, apturēja ražošanu šajās rūpnīcās un apgrūtināja Boeing piegādes iespējas.
Apturēšana beidzās pēc vairāk nekā septiņām nedēļām, kad uzņēmums piekrita palielināt darba samaksu un uzlabot darbinieku pabalstus.
Aviācijas un kosmosa gigants jau iepriekš paziņoja, ka samazinās darbinieku skaitu par 10 %.
Ceturtdien uzņēmums paziņoja, ka ceturtajā ceturksnī saistībā ar 777 un 767 programmām tas uzņēmies izdevumus 1,1 miljarda ASV dolāru (1,05 miljardu eiro) apmērā.
Papildus 1,7 miljardu ASV dolāru (1,62 miljardu eiro) apmērā Boeing iekasēja izdevumus saistībā ar vairākām valdības programmām, tostarp militāro degvielas uzpildes tankkuģi un gaisa kuģa Air Force One aizvietošanas lidmašīnu.
Boeing izpilddirektors Kellijs Ortbergs savā paziņojumā teica: “Lai gan tuvākajā laikā mēs saskaramies ar problēmām, ceturkšņa laikā esam veikuši svarīgus pasākumus, lai stabilizētu mūsu uzņēmējdarbību, tostarp panākuši vienošanos ar mūsu IAM pārstāvētajiem komandas biedriem un veiksmīgi palielinājuši kapitālu, lai uzlabotu mūsu bilanci.”
Viņš piebilda: “Mēs arī atsākām 737, 767 un 777/777X ražošanu, un mūsu komanda joprojām koncentrējas uz smagu darbu, lai veidotu jaunu Boeing nākotni.”
Boeing paziņoja, ka ieņēmumi ceturtajā ceturksnī sasniedza 15,2 miljardus ASV dolāru (14,46 miljardus eiro), kas ir krietni zemāki par analītiķu prognozētajiem 16,6 miljardiem ASV dolāru (15,8 miljardiem eiro).
Tikmēr Boeing potenciāli varētu pārdot savu ar pamatdarbību nesaistīto Jeppesen navigācijas struktūrvienību par 6-8 miljardiem ASV dolāru, lai atvieglotu 58 miljardus ASV dolāru lielo parādu slogu, ziņo Bloomberg.
Tā atsaucās uz vārdā neminētiem avotiem un norādīja, ka darījums piesaista lielākos aviācijas nozares piegādātājus un privātā kapitāla pretendentus, tostarp RTX, Honeywell un GE Aerospace, pirms nākamnedēļ noteiktā pirmās kārtas piedāvājumu iesniegšanas termiņa.
Boeing akciju cena pēc provizorisko rezultātu publiskošanas ceturtdien tirdzniecības laikā nedaudz kritās, bet piektdienas rītā mainīja kursu un līdz plkst. 11.00 pēc Viduseiropas laika sāka pieaugt par vairāk nekā 2 %.
Plānots, ka uzņēmuma ceturtā ceturkšņa rezultāti ar detalizētiem skaitļiem tiks publicēti 28. janvārī.
DvExN5ivZzF
sc6avXTxald
zeKNc4hia0S
5G6KC0WrN5S
N9Lxcn90sHd
160sifeggZb
jtwX21LKABd
yrrQKAtubyU
7BUTJcRJw4N
PjTCr5NV3OC
tvgcCIugvbQ
AlfjL2CXsc8
mpAgGk3AtLq
F9xMAxQuOsD
8vqc0HxQkqH
U1mVt7zqpMd
oHEESmf0QNy
xopRPqgRv5U
o8G1MAbZXTb
twgi3TuukYQ
yDRnZjEScEV
lFWb0vHznxE
barO6HIMiNv
ucOfKPcRTWz
KA0UE19wrog
xeuMo7DItXT
pWo63UkfNJm
jXoNKsCAaOF
WG3cvpeG6h9
7KCDAqKiWwY
oEADDuNceeH
29yXzy6GyG5
qeMXnweNRRS
y3tKmrAPUWH
EwHcCvQEHn7