Iedzīvotāji šokēti par ingveru un citronu cenām Latvijas veikalos! Lūk, kādas cenas …

Kā jau vēstīts Neatkarīgās žurnālistes Ilzes Šteinfeldes materiālā “Pārtikas cenas varētu samazināties” , pretēji bažām par iespējamo pārtikas produktu cenu sadārdzinājumu Covid-19 pandēmijas dēļ, Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe prognozē, ka pārtikas cenas varētu pat samazināties. Iedzīvotāju pirktspējas krituma dēļ lielāks pieprasījums nākotnē varētu būt pēc lētākajiem piena produktu izstrādājumiem, tas ir, tādiem, kas ir ražoti no augu taukiem.

Lasi arī: 70 gadīga pensionāre izskatās tā, ka viņu apskauž pat trīsdesmitgadnieces. Kāds ir viņas jauneklīguma noslēpums?

Neatkarīgā jau rakstīja, ka Krīzes vadības padome uzdevusi ministrijām veikt cenu monitoringu, lai Latvijā uz krīzes rēķina negodīgi piegādātāji vai tirgotāji mākslīgi nepaaugstinātu cenas. Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece Neatkarīgajai skaidroja, ka Zemkopības ministrijā ir izveidota Krīzes vadības grupa, kurā pārstāvēti arī lauksaimniecības un pārtikas produktu ražotāji, pārstrādātāji un mazumtirgotāji. «Darba grupa pastāvīgi uzrauga izmaiņas nozarēs un ziņo vadības grupai par identificētajiem problēmjautājumiem, lai operatīvi rastu risinājumus. Ja tirgū tiktu konstatēta kādu produktu krasa cenu palielināšanās, tad arī šāda informācija tiktu ziņota krīzes vadības grupai, lai operatīvi varētu izvērtēt cenu izmaiņu cēloņus. Tāpat Zemkopības ministrijas uzdevumā LLU veic iknedēļas mazumtirdzniecības cenu monitoringu,» sacīja D. Muceniece.

Spread the love

Pievienot komentāru