Koalīcija vienojas par būtiskām izmaiņām attiecībā uz ‘ātro’ Covid-19 testēšanu klātienē strādājošiem

Vēl gan nav skaidrs, kā valsts varētu kompensēt testus tiem uzņēmējiem, kas tos vēlētos iegūt. Kā norādīja premjers, mērķis ir, lai antigēnu testi būtu pieejami un būtu bezmaksas, bet pie mehānisma vēl tiek strādāts Operatīvās vadības grupā.

Ja vakcīnas palīdz samazināt hospitalizāciju, tad plaša testēšana samazina vīrusa izplatību,” skaidroja Kariņš, norādot, ka valsts un sabiedrības interesēs būtu, lai cilvēki pēc iespējas plašāk izmantotu testēšanās iespējas.

Jau vēstīts, ka valsts antigēnu testu iepirkšanai, lai nodrošinātu visu klātienē strādājošo skrīningu, rezervējusi 15 miljonus eiro.

Tikmēr Aizsardzības ministrijai pakļautais Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs (VALIC) pirmo līgumu par antigēna paštestu piegādi noslēdzis ar uzņēmumu “Ekspress laboratorija” par kopumā trīs miljoniem eiro.

Lasi arī: Epidemioloģe no Latvijas skaidro, vai nākotnē būs nepieciešama pat 4 pote pret kovidu

Uzņēmums reģistrēts vien šā gada pavasarī, līdz ar to dati par tā finanšu rādītājiem vēl nav pieejami, bet AM apgalvo, ka tas izvēlēts, jo piedāvājis ātrāko piegādes termiņu un zemāko cenu.

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru