Labdarības koncerts “Rotaļlietu simfonija”

Šogad, ka allaž, Hermaņa Brauna Fonds pulcē jaunus mūziķus un klausītājus – visu vecumu mūzikas mīļotājus, lai Ziemassvētkus gaidot, kopā radītu īsto brīnumu!

Unikāls labdarības koncerts “ROTAĻLIETU SIMFONIJA” šogad pirmoreiz notiks tiešsaistē (ONLINE) no ARTISSIMO zāles sestdien, 19.decembrī, pl.19! Tiešraide par brīvu!

Nevīstošas melodijas atskaņos spoži jaunie mākslinieki, un būs muzikāli pārsteigumi. Šī ir visa GADA jaukākā tradīcija, un mēs to turpinām!

Koncertā piedalās kamerorķestris diriģenta Normunda Dreģa vadībā, spožie vijolnieki Viktorija Žukova un Andrejs Jegorovs. Īpašie viesi – vijolnieks Daniils Bulajevs un pianiste Llija Sarkisjana!

Programmā skanēs Mocarta, Vivaldi, Sensansa skaņdarbi, ka arī, protams, “ROTAĻLIETU SIMFONIJA”.

Sanāciet kopā ar saviem mājiniekiem, neaizmirstiet grabuļus un žvadzekļus – un spēlējiet kopā ar mums! Lai top svētki!

Saprotamu iemeslu dēļ šogad mums nav iespējas savākt rotaļlietas un nodot tās no rokām rokās. Taču mēs varam savākt līdzekļus, kas nepieciešami daudziem bērniem. “No sirds uz sirdi” – tāds ir mūzikas un “Rotaļlietu simfonijas” ceļš. Aicinām visus klausītājus piedalīties, veicot savu ieguldījumu!

Jūsu nelielais dāvinājums palīdzēs notikt lielam brīnumam!

ARTISSIMO LABDARĪBAS BIEDRĪBA

Reģ. nr. 40008231142

SEB Banka A/S, Kods UNLALV22

Konts: LV39UNLA0050022765758

MAKSĀJUMA MĒRĶIS – “ZIEDOJUMS”

Leopolda Mocarta Bērnu simfonija ASV ir pazīstama ar nosaukumu Rotaļlietu simfonija. Tas ir jautrs skaņdarbs, kura atskaņojumā kopā ar profesionāliem mūziķiem var piedalīties arī klausītāji – gan pieaugušie, gan bērni.

Taču šim skaņdarbam ir arī cita, jauno laiku vēsture, kas saistīta ar bijušā rīdzinieka, izcilā vijolnieka, diriģenta un pedagoga Arkādija Fomina vārdu. Būdams vēl Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis, viņš piedalījās simfonijas atskaņojumā 1955.gadā – gan Rīgā, gan Maskavas Lielajā teātrī.

Kopš tā laika pagājis daudz gadu… Arkādijs Fomins aizbrauca uz ASV, kļuva par amerikāņu slavenību un Dalasas Jaunās konservatorijas pamatlicēju. Un reiz, pirms 1987.gada Ziemassvētkiem, viņam prātā ienāca ideja atskaņot Leopolda Mocarta simfoniju kopā ar studentiem labdarības koncertā. Tā dzima unikāla tradīcija. Ik gadu Dalasā šī simfonija skan Ziemassvētku koncertos, kuri tā arī tiek dēvēti – par Rotaļlietu simfoniju, bet 2004.gadā simfonija tika atskaņota Linkolna centrā Ņujorkā.

Taču šis koncerts būtu tikai jauka izklaide, ja tas aprobežotos vienīgi ar amizantas mūzikas atskaņošanu. Jau pašā sākumā Arkādija Fomina ideja bija daudz nopietnāka un pamatīgāka.

Pirmkārt, šajos koncertos skan arī citi darbi, kurus atskaņo gan jau atzītas, gan tikko uzlēkušas mūzikas zvaigznes.

Otrkārt, tie ir labdarības koncerti ar ielūgumiem, taču katram klausītājam ir jāatnes uz koncertzāli kāda rotaļlieta – domāta bērniem, kuri citādi nevarētu saņemt dāvaniņu no Ziemassvētku vecīša.

Pateicoties Hermaņa Brauna Fondam, Rotaļlietu simfonija skan arī Latvijas pilsētās. 20 gadu laikā notikušajos koncertos ir savākts un uzdāvināts ap 18000 rotaļlietu.

Lai mūzika nes prieku gan klausītājiem, gan tiem bērniem, kuriem ir jāpalīdz!

Spread the love

Pievienot komentāru