LIAA paplašinās ekonomisko pārstāvniecību tīklu Šveicē un Austrālijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludinājusi kandidātu atlasi uz Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības deleģējuma līguma izpildītāja amatiem Šveices konfederācijā un Austrālijas Savienībā.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone:

“Turpmākajos septiņos gados eksporta apjomam Latvijā jāsasniedz 27 miljardi eiro – tāds ir Nacionālās industriālās politikas mērķis, aptverot visas tautsaimniecības nozares un nosakot ekonomikas izaugsmes rīcības virzienus.

Viens no soļiem, kā panākt straujāku eksporta izaugsmi, ir nodrošināt uzņēmējiem atbalstu mērķa tirgos. Līdz ar jaunu LIAA ekonomisko pārstāvniecību atklāšanu uzņēmējiem būs pieejams atbalsts jau 20 valstīs pasaulē.”

LIAA ekonomiskās pārstāvniecības nodrošina atbalstu Latvijas uzņēmumiem, kā arī strādā ar investīciju piesaistes jautājumiem.

“Šveicē atrodas Eiropas kodolpētījumu organizācija (CERN), kuras asociētais biedrs ir Latvija, bet Austrālijā šogad ir atklāta Latvijas vēstniecība, tie ir būtiskākie argumenti, kādēļ pārstāvniecību tīklu šogad plānojam paplašināt šajās valstīs. CERN piedāvā plašas sadarbības iespējas mūsu uzņēmējiem, savukārt par Austrālijas un visa Okeānijas reģiona tirgu arvien biežāk interesi izrāda Latvijas eksportētāji,” tā LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Šveicē plānots izveidot tehnoloģisko pārstāvniecību. Tāda LIAA jau šobrīd strādā Briselē, nodrošinot atbalstu tiem Latvijas uzņēmumiem, kuri savu produktu attīstībai vēlas izmantot programmas “Apvārsnis” un citas ES tiešā finansējuma programmas.

Šveices pārstāvniecības misija būs stiprināt saikni starp Latvijas uzņēmējiem un CERN, konsultējot Latvijas eksportējošos uzņēmumus par iespējām piedalīties iepirkumos, kuri ekskluzīvi tiek izsludināti tikai CERN dalībvalstis pārstāvošiem uzņēmumiem. Tāpat pārstāvniecība strādās ar potenciālajiem investoriem un nodrošinās atbalstu uzņēmējiem, kuri vēlēsies paplašināt savu darbību Šveicē.

Savukārt Austrālija un Okeānijas reģions ir viens no tālajiem tirgiem ar augstu maksātspēju, kurā Latvijas uzņēmumi līdz šim nav bijuši plaši pārstāvēti. No 2022.gada Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendāciju ziņojuma izriet, ka jaunu sadarbību veidošana tālajos tirgos ir ar augstu izaugsmes potenciālu. Lai stiprinātu Latvijas uzņēmēju pārstāvniecību tālajos tirgos, LIAA šogad jau izveidojusi jaunas pārstāvniecības Bostonā (ASV) un Toronto (Kanādā).

LIAA šobrīd ir 19 ārvalstu pārstāvniecības 18 valstīs: Austrijā, Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē, Francijā, Itālijā, Lielbritānijā, Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Ukrainā, ASV, Kanādā, Korejas Republikā, Ķīnā, Apvienotajos Arābu Emirātos un Japānā.

Saskaņā ar konkursa nolikumu kandidātiem jāpiesakās līdz 5.septembrim un ar konkursa uzvarētājiem tiks slēgts deleģējuma līgums par pienākumu izpildi uz trīs gadiem.

Iepazīties ar konkursa nolikumu un pieteikties konkursā par Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības deleģējuma līguma izpildītāja amatu Šveices konfederācijā var šeit, bet Austrālijas Savienībā šeit.

2021.gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Šveici bija 287,2 miljoni eiro, kas ierindoja Šveici 26. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā. Kopējais preču un pakalpojumu eksports uz Šveici bija 159,6 miljoni eiro, kas veido 0,7% no kopējā eksporta apgrozījuma.

Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Austrāliju 2021.gadā bija 69,4 miljoni eiro, kas ierindoja Austrāliju 49. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā. Kopējais preču un pakalpojumu eksports uz Austrāliju bija 44,1 miljoni eiro, kas veido 0,2% no Latvijas kopējā eksporta.

Spread the love

Pievienot komentāru