LU aicina uz Akadēmiskā centra Rakstu mājas pamatakmens ielikšanas ceremoniju

Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskais centrs Torņakalnā turpina savu attīstību un 25.augustā tiks ielikts pamatakmens jau trešajai modernajai studiju un zinātņu ēkai – Rakstu mājai.

Akadēmiskajā centrā jau atrodas Dabas māja un Zinātņu māja. Līdz ar Rakstu mājas būvniecības pabeigšanu 2023.gada rudenī lielākā daļa līdz šim pa visu Rīgu “izkaisīto” LU fakultāšu atradīsies vienuviet – Torņakalnā. Rakstu māja būs lielākā no trim Akadēmiskā centrā jau esošajām būvēm – tās astoņos stāvos atradīsies sešas LU fakultātes, vairāki institūti, LU Kultūras centrs un amatiermākslas kolektīvi, Biznesa inkubators, LU bibliotēka u.c.

Tieši tāpat kā jau esošajās ēkās, arī Rakstu mājas būvniecības procesā tiek izmantoti materiāli un tehnoloģijas, kas nodrošinās ēkas ilgtspēju, efektīvu apsaimniekošanu un palīdzēs LU doties “zaļās universitātes” virzienā. Piemēram, Rakstu mājā būs daudz dabiskā apgaismojuma, telpas tiks veidotas maksimāli ergonomiskas, daudz publisko telpu, kur pulcēties studentiem, rīkot tikšanās, pasākumus utt. Kopējā ēkas lietderīgā platība būs 26 000 m2.

Par godu būvniecības uzsākšanai ēkas pamatos tiks ielikta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Pasākuma atklāšana notiks Zinātņu mājas ātrijā 25.augustā plkst. 12.00, uz to aicināts ir ikviens interesents. Svinīgajā notikumā piedalīsies LU rektors profesors Indriķis Muižnieks, Latvijas Republikas finanšu ministrs Jānis Reirs, Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents, profesors Ivars Kalviņš, Eiropas Investīciju bankas vecākā publiskā sektora vadītāja Marina Ismaila un Eiropas Padomes Attīstības bankas Baltijas valstu projektu vadītāja Diana Bertje, AS “RERE Grupa” valdes priekšsēdētāja Mārīte Straume, Rakstu mājas nākamie “saimnieki” – fakultāšu, institūtu un struktūrvienību pārstāvji, kā arī studenti, LU sadarbības partneri, apkaimes iedzīvotāji un biedrības.

“Rakstu māja ir vērienīgākais ieguldījums humanitārajās un sociālajās zinātnēs kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas. Šo ieguldījumu varam salīdzināt ar Latvijas Nacionālās bibliotēku. Rakstu māja nav tikai ēka. Tas ir ieguldījums universitātes, zinātnes un Latvijas nākotnē, jo šeit vienuviet strādās, studēs, pētīs un eksperimentēs humanitāro un sociālo zinātņu gaišākie prāti,” uzsver LU rektors profesors Indriķis Muižnieks. “LU ir telpa izcilībai, vide attīstībai, iespēja izaugsmei. Mēs veidojam starpdisciplināru, atvērtu un uz inovācijām vērstu izcilu darba un studiju vidi, un LU darbība ir Latvijas valsts ilgtspējīgas attīstības un ekonomikas transformācijas pamats.”

LU Rakstu mājas būvniecībā un iekārtošanā investēs aptuveni 49 miljonus eiro, ieskaitot PVN. No tiem 30 miljoni ir piesaistīti no Eiropas Investīciju bankas, 11,5 miljoni no Eiropas Padomes Attīstības bankas un 7,4 miljoni ir universitātes ieguldījums.

Spread the love

Pievienot komentāru