Ināra Mūrniece Lietuvā piedalīsies NB8 valstu parlamentu priekšsēdētāju sanāksmē

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece dosies darba vizītē uz Lietuvas pilsētu Kauņu, kur piedalīsies ikgadējā Ziemeļu un Baltijas valstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju sanāksmē.

Tikšanās darba kārtībā būs reģiona valstu politiskās un ekonomiskās sadarbības perspektīvas, kā arī astoņu valstu paplašinātas sadarbības iespējas drošības uz aizsardzības jomā, ņemot vērā gaidāmo Zviedrijas un Somijas pievienošanos NATO.

Vizītes ietvaros parlamentu spīkeri apmeklēs arī Ruklas militāro bāzi, kur izvietots NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Lietuvas kontingents.

Kauņā Saeimas priekšsēdētāju un pārējos NB8 valstu priekšsēdētājus uzņems Lietuvas Republikas Seima priekšsēdētāja Viktorija Čmilīte-Nilsena (Viktorija Čmilytė-Nielsen). Tāpat vizītes ietvaros paredzēta tikšanās ar Lietuvas kultūras ministru Simonu Kairi (Simonas Kairys). Kauņa 2022.gadā ir Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Tāpat NB8 valstu spīkeri piedalīsies Staļinisma un nacisma upuru atceres dienai veltītā ceremonijā.

NB8 formāts apvieno piecas Ziemeļvalstis – Dāniju, Islandi, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju – un trīs Baltijas valstis – Latviju, Lietuvu un Igauniju. NB8 ietvaros notiek parlamentāriešu un ministru, kā arī citu amatpersonu tikšanās.

Saeimas priekšsēdētāja vizītē Lietuvā uzturēsies 22. un 23.augustā.

Spread the love

Pievienot komentāru