Lūk kāpēc Latvijas Krievu savienība pēkšņi liegusi saviem biedriem dalīties ar nepārbaudītu informāciju par Ukrainu

Saņem brīdinājumu

Valsts drošības dienests jau pirms trīs nedēļām izteica brīdinājumu Latvijas Krievu savienībai.

“Valsts drošības dienests, savas kompetences ietvaros vērtējot norises informatīvajā telpā, vairākkārt ir konstatējis politiskās partijas ”Latvijas Krievu savienība” un tās pārstāvju aktivitāšu neatbilstību demokrātiskajām vērtībām un Latvijas nacionālās drošības interesēm.

Dienesta vērtējumā partijas aktivitātes ir vērstas uz Krievijas īstenotās ārpolitikas un starptautisko tiesību normu pārkāpumu attaisnošanu, kā arī propagandas vēstījumu izplatīšanu,” skaidroja Valsts drošības dienestā.

Valsts drošības dienests ir aicinājis partiju novērst nelikumīgās darbības, brīdinot, ka pretējā gadījumā dienests pret to izmantos likumā noteiktos instrumentus.

 

Ko saka likums

Politisko partiju likums noteic, ka tad, ja partija pēc rakstveida brīdinājuma saņemšanas noteiktajā termiņā nenovērš pārkāpumus, var vērsties tiesā par partijas darbības apturēšanu uz sešiem mēnešiem.

Ja partija neizpilda arī tiesas lēmumu par pārkāpumu novēršanu, tiesa var lemt par partijas darbības izbeigšanu, kas nozīmētu arī tās likvidēšanu. Partijas darbību var izbeigt arī tad, ja gada laikā pēc brīdinājuma saņemšanas atkārtoti pieļauti likuma pārkāpumi.

Valsts drošības dienesta izteiktais brīdinājums licis reaģēt Latvijas Krievu savienībai, pauda tās līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Viņš skaidroja: “Mēs nolēmām ne tikai pieņemt zināšanai, bet arī izpildīt to minimumu, ko no mums gaida šis dienests un valsts. Esam brīdinājuši savus partijas biedrus, lai viņi pārtrauktu runāt, izplatīt vai publicēt ziņas, kas atspoguļo Krievijas viedokli par šo agresīvo karu, un vispār atteikties publicēt ziņas no nedrošiem avotiem.”

Šādu Krievu savienības uzvedības maiņu pamanījis arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Juris Rancāns (“Konservatīvie”).

Saziņā ar iekšlietu dienestiem viņš guvis pārliecību, ka policija pēc speciāla plāna spēs nodrošināt kārtību gan Uzvaras parkā, gan citviet.

 

9. maija kontekstā

Rancāns sacīja: “Visu, kas saistās ar 9. maiju, ar Latvijas Krievu savienības aktivitātēm, Valsts drošības dienests vērtē tieši Krimināllikuma attiecīgo pantu kontekstā, vai tur nav aicinājumi uz vardarbību, karu, dažādām provokatīvām darbībām.

Cita lieta, ka cilvēki, kuri ir provokatīvi noskaņoti, ļoti labi apzinās šīs specdienestu aktivitātes un mēģina ierobežot savas aktivitātes un domāt, ko runā, ko saka.”

Šogad policijai 9. maijā būs papildu noslodze, jo ar likumu liegts organizēt sapulces, gājienus un piketus tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša Padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa.

Vienlaikus ziedu nolikšanu ierobežot nebūs iespējams. Tās laikā likumsargi īpaši rūpīgi pieies iespējamu provokāciju nepieļaušanai un neatļautas simbolikas izmantošanai.

 

Lūk radio sižets:

Spread the love

Pievienot komentāru