Nākamā nedēļa: ECB lēmums par likmi, Ķīnas IKP un lielāko uzņēmumu ieņēmumi

Šonedēļ galvenā uzmanība tiks pievērsta Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumam par procentu likmēm. Āzijā Ķīnas IKP uzmanīgi vēros investori.

Sagaidāms, ka šonedēļ finanšu tirgi būs mazāk nestabili pēc tam, kad Ķīna ierosināja nepaaugstināt 125% tarifu ASV precēm, noraidot iespējamos turpmākos ASV kāpumus kā “joku”.

Trampa administrācija nedēļas nogalē arī paziņoja par tarifu atbrīvojumiem elektroniskajiem izstrādājumiem, kas tiek piegādāti no Ķīnas, lai gan valsts veiktās pusvadītāju izmeklēšanas ietvaros varētu tikt iekasētas papildu nodevas.

Šīs izmaiņas, visticamāk, koncentrēs investoru uzmanību uz ekonomikas pamatiem un galvenajiem notikumiem, tostarp Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu par procentu likmi un Ķīnas ceturkšņa IKP.

Turklāt globālie uzņēmumi sāks peļņas sezonu, un uzmanības centrā būs galvenie ASML un Netflix rezultāti. Šie ieņēmumu pārskati sniegs ieskatu plašākā tirdzniecības spriedzes saasināšanās ekonomikā un palīdzēs veidot nākotnes tirgus noskaņojumu.

Eiropā

Sagaidāms, ka ECB turpinās samazināt galvenās politikas likmes par 25 bāzes punktiem, pasliktinoties izaugsmes perspektīvām un pieaugot inflācijas riskam, ko rada tarifi. Martā banka otro reizi pēc kārtas samazināja procentu likmes, samazinot noguldījumu likmi līdz 2,5%. Turpmāka samazinājuma rezultātā likme samazināsies līdz 2,25%.

Šķiet, ka padomes viedoklis par procentu likmēm ir sadalīts. Daži dalībnieki apgalvo, ka spēcīgais eiro un pastāvīgā ekonomiskā nenoteiktība var paildzināt deflācijas spiedienu eirozonā, savukārt citi ieņem piesardzīgāku toni, baidoties no tarifu izraisītas inflācijas.

Ekonomisti prognozē, ka pēc aprīļa ECB īstenos vēl vismaz trīs samazinājumus, līdz gada beigām noguldījumu likmi palielinot līdz 1,5%. Tomēr tiek sagaidīts, ka centrālā banka savā nākamajā lēmumā atkārtoti apstiprinās savu “no datiem atkarīgo” un “sanāksmi pēc sanāksmes” pieeju.

Vācijas ZEW ekonomikas noskaņojums aprīlim tiks publiskots šo otrdien, sniedzot Eiropas lielākās ekonomikas perspektīvu. Martā indekss pieauga līdz 51,6, kas ir augstākais rādītājs kopš 2022. gada februāra, pateicoties optimismam attiecībā uz valsts vēsturisko parāda reformu un ES plānu palielināt izdevumus. Tomēr vienprātība liecina, ka ekonomiskais noskaņojums strauji samazināsies līdz 10,6 jeb trīs mēnešu zemākajam līmenim, ASV turpinot haotiskos tarifu draudus.

Turklāt Eiropas lielākais mikroshēmu iekārtu ražotājs ASML trešdien ziņos par savu pirmā ceturkšņa peļņu. Paredzams, ka Nīderlandes kompānijas peļņa uz akciju būs 6,12 ASV dolāri (5,4 eiro), kas ir par 81% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tās norādījumi ir ļoti svarīgi akciju darbībai, jo investorus joprojām satrauc neskaidrība par Trampa tarifiem.

Amerikas Savienotās Valstis

Mazumtirdzniecības izmaiņas martā Amerikā ir galvenais rādītājs valsts patērētāju noskaņojumam. Februārī dati pieauga par 0.2% mēneša griezumā, atkāpjoties no lejupejošā 1.2% krituma iepriekšējā mēnesī. Neskatoties uz tarifu grūtībām, mazumtirdzniecības apjomi martā gaidāmi par 1,4%. Tiek prognozēts, ka pamatdati, izņemot automašīnas, pieaugs par 0,4% salīdzinājumā ar 0,3% februārī.

Netflix būs pirmā lielākā tehnoloģiju kompānija, kas šonedēļ ziņos par saviem ceturkšņa ieņēmumiem. Straumētājs joprojām ir visizturīgākais izpildītājs lielo tehnoloģiju firmu vidū, jo nozari tieši neietekmē Trampa tarifi vai citu valstu atriebības pasākumi.

Pēdējos ceturkšņos Netflix ir nodrošinājis stabilus ienākumus, kas konsekventi pārsniedza analītiķu cerības, ko atbalsta tā reklāmu līmeņa programma un paroles koplietošanas ierobežošana. Paredzams, ka uzņēmums ziņos par peļņu uz vienu akciju 5,70 ASV dolāru (6,50 eiro) apmērā un ieņēmumiem 10,5 miljardu ASV dolāru (12 miljardu eiro) apmērā, atspoguļojot gada pieaugumu attiecīgi par 8% un 12%, liecina FactSet dati.

Āzijas un Klusā okeāna valstis

Ķīna trešdien publiskos savus pirmā ceturkšņa iekšzemes kopprodukta rādītājus, kas ir galvenais rādītājs valsts ekonomikas trajektorijas novērtēšanai. Analītiķi sagaida, ka pirmajos trīs mēnešos ekonomika pieaugs par 5.1% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, kas iezīmē palēnināšanos no 5.4% iepriekšējā ceturksnī.

Pekina ir noteikusi 5% izaugsmes mērķi 2025. gadam. Tomēr ekonomisti prognozē, ka pasaules otrā lielākā ekonomika šogad pieaugs tikai par 4,5%, ko svērs pastāvīgi vājais patērētāju pieprasījums un pastāvīgā tirdzniecības spriedze ar ASV.

Valsts publicēs arī citus galvenos marta ekonomiskos rādītājus, ieskaitot rūpniecisko ražošanu, mazumtirdzniecību un ieguldījumus pamatlīdzekļos. Tiek prognozēts, ka mazumtirdzniecības apjomi uzlabosies, pieaugot par 4,2% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, salīdzinot ar 4,0% pieaugumu februārī. Tomēr sagaidāms, ka rūpniecības izlaide nedaudz samazināsies, samazinoties līdz 5.7% no 5.9% iepriekšējā mēnesī.

 

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru