Paskaties uz savu mēli, kamēr nav par vēlu! Ko par mūsu veselību liecina mēle …

Uzstādīt diagnozi pēc mēles nav viegli, bet daži padomi palīdzēs saprast, kas notiek mūsu organismā. Mēle pasaka visu, par cilvēka veselības stāvokli, jo tā atspoguļo visus iekšējos orgānus. Pēc mēle var nolasīt visas slimības, iekaisumus un problēmas. Tā ir gremošanas orgānu spogulis. Ja veselība ir normāla, mēlei jābūt mitrai, gaiši sarkanā krāsā un ar bālganu aplikumu. Ja uz mēles ir biezs aplikumu slānis, tas liecina, ka organismā ir par daudz toksīnu. (sk. mēles karti)

Dzeltens aplikums liecina, ka slikti funkcionē aknas un žultspūslis.

Sarkana mēle par uzbudinātu organisma stāvokli, bet sarkani plankumi parāda, ka problēma ir konkrētā orgāna.

Bieza mēle ar plankumiem norāda, ka vēdera dobumā ūdens.

Resnas malas, it kā uzlocītas uz augšu – aknas un liesas problēmas.

Sarkani punktiņi mēles galā nozīmē, ka sirds strādā ar pārslodzi. Tas var būt saistīts ar treknu ēdienu, stimulējošu dzērienu vai stresu.

Biezs, balts vai dzeltenīgs aplikums mēles vidū, kuņģa rajonā, liecina par sliktu gremošanu. Ja šī zona izskatās pietūkusi, tas nozīmē, ka atbilstošā orgānā notiek šķidruma uzkrāšanās vai vēdera aizcietējums.

Viscaur glums mēles aplikums baltā krāsā liecina par vāju barības pārstrādi, ja parādās tikai no rītiem – žultspūšļa, aknu vājums.

Brūngani dzeltens aplikums –iekaisums kuņģī, izteikts šķidruma trūkums, dedzināšana.

Melns aplikums ar violetu mēles sakni – sirds un asinsvadu vājums, izteikts šķidruma zudums.

Mēle, kā pelējums, sēnīšveida aplikums var parādīties no antibiotiku lietošanas, par ko liecina novājinātā imūnā sistēma un straujš skābekļa trūkums, kas var izraisīt stenokardiju.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!

Spread the love

Pievienot komentāru