Pavļuts dod mājienus par jauniem pakalpojumu un pārvietošanās ierobežojumiem – detaļas rakstā

Piemēram, Lietuvā, kur šie pārvietošanās ierobežojumi ir bijuši, kritums [saslimstībā ar Covid-19] ir bijis daudz straujāks,” argumentēja Pavļuts.

Vienlaikus, salīdzinot abas valstis, Pavļuts sacīja, ka kaimiņvalstī patlaban saslimstība ar Covid-19 ir ievērojami zemāka nekā Latvijā, kas nozīmē, ka trešais vilnis šeit varētu nākt “ar smagākām sekām”.

Cita starpā politiķis skaidroja, ka patlaban tiek strādāts pie Covid-19 datu kvalitātes un jau nākamnedēļ tiek plānots divkāršot Covid-19 celmu sekvenēšanas jaudas, kuras paredzēts turpināt audzēt arī pēc nākamās nedēļas.

Jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs vakar valdības sēdē sacīja, ka pēc vairāku nedēļu sarukuma patlaban epidemioloģiskā situācija Latvijā atkal pasliktinājusies, jo pieaug Covid-19 gadījumu skaits septiņu dienu periodā.

Vienlaikus nedēļas griezumā nedaudz pieaudzis veikto Covid-19 testu skaits, bet šis pieaugums epidemiologa vērtējumā nav gana liels, lai tas liecinātu, ka gadījumu skaits pieaudzis, jo veikts vairāk testu. “Šis pieaugums lielākoties pašreiz ir saistīts ar to, ka situācija patiešām zināmā mērā pasliktinājusies,” piebilda Perevoščikovs.

Spread the love

Pievienot komentāru