PVD aicina pagaidām nepirkt Beļģijā ražotus «Kinder» šokolādes produktus

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis informāciju, ka uzņēmums “Ferrero” ir atsaucis no tirdzniecības visus Beļģijas, Arlonas fabrikā laika posmā no 2021. gada 15. oktobra līdz 2022. gada 10. janvārim ražotos “Kinder” zīmola šokolādes izstrādājumus.

PVD informēja, ka tostarp atsaukti tādi bērnu iemīļoti produkti kā “Kinder Surprise” šokolādes olas ar rotaļlietām, jo

pastāv risks, ka tie varētu būt piesārņoti ar salmonellas baktērijām.

Saskaņā ar PVD rīcībā esošo informāciju, iespējami piesārņotos produktus Polijas izplatītājs ir piegādājis arī uzņēmumiem Latvijā. Tāpēc PVD ir pieprasījis, bet pagaidām nav saņēmis informāciju no Polijas pārtikas apriti uzraugošā dienesta par konkrētiem produktu nosaukumiem, partijām un uzņēmumiem, kuri tās saņēmuši.

Vienlaikus PVD uzsācis pārbaudes Latvijas pārtikas izplatīšanas uzņēmumos, kā arī sazinājies ar lielākajiem Latvijas pārtikas tirdzniecības tīkliem, lai pārliecinātos, ka tajos tirdzniecībā nav pieejami Beļģijas fabrikā ražotie “Kinder” zīmola produkti.

“Uzņēmums pats ir atsaucis savu aizdomīgo produkciju, un lielākā daļa ir atsaukta šīs produkcijas, bet tomēr pastāv iespējamība, ka mazām partijām caur Poliju, no Lietuvas šī produkcija varēja arī iekļūt Latvijā. Šobrīd Latvijā mēs veicam izmeklēšanu. Mēs veicam arī lielo veikalu tīklu aptauju,” stāstīja PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova.

PVD aicina patērētājus pirms uzņēmuma “Ferrero” “Kinder” zīmola produktu iegādes pārbaudīt preces marķējumā, kurā valstī produkts ražots un neiegādāties to gadījumā, ja produkts ražots Beļģijā. Ja patērētājs jau ir iegādājies “Kinder” zīmola Beļģijā ražotus “Ferrero” produktus, aicina atgriezt tos atpakaļ tirgotājam.

Spread the love

Pievienot komentāru