Sēru vēsts: Mūžībā devies viens no Latvijas izcilākajiem mūzikas pasaules dižgariem


 
67 gadu vecumā, pēc vairāku mēnešu ilgas cīņas ar smagu slimību, mūžībā aizsaukts viens no Latvijas izcilākajiem komponistiem – Jānis Porietis (1953 – 2021), vēsta Latvijas Radio 3.

Jānis Porietis “nebija no daudzrakstītājiem, taču katra viņa kompozīcija, vai tā būtu “Noskaņa” klavierēm vai “Skice” flautai, “Pavasara akvarelis”, bērnu dziesmas, kas joprojām ir aktīvā mazāko dziedātāju repertuārā, vai skaņu ainas radiolugai “Uršulīte”, – līdzinās nostrādātām pērlītēm – izteiksmīgām, lakoniskām, vieglas rokas un gaišas domas radītām,” raksta LR3.

 

Jānis Porietis bijis arī Cēsu mūzikas vidusskolas direktors un politiķis, kā arī ilgus gadus strādājis par Radio skaņu režisoru, šo laiku novērtējot kā “visinteresantāko un saistošāko” savā biogrāfijā.

 

 

“Viņa vadībā tapis desmitiem un simtiem vērtīgu akadēmiskās un vieglās mūzikas ierakstu ar tādām atskaņotājmākslas leģendām kā Ilze Graubiņa, Inta un Māris Villeruši, pianiste Jautrīte Putniņa, Valdis Zariņš, Raimonds Pauls, Ivars Vīgners, Uldis Stabulnieks, grupa “Sīpoli”, “Knīpas un knauķi”… Tā varētu turpināt vēl ilgi,” atzīmē LR3.

“Jāni interesēja dzīve visās tās izpausmēs: viņš bija aktīvs slēpotājs, lidaparāta pilots, sociāli aktīvs un ar lielisku humoru apveltīts kultūras cilvēks. Viņš sapņoja par kopīgu fotoizstādi ar savu vārda un uzvārda brāli – trompetistu Jāni Porieti un bija cerību pilns atgriezties no Vācijas atpakaļ mājās – Latvijā, kurai vienmēr piederējusi Jāņa Porieša sirds.”

 

Šķir otru lapu, lai noklausītos Porieša skaņdarbu

Spread the love

Pievienot komentāru