Šodien pienākušas labas ziņas no kara māktās Ukrainas

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis šodien nācis klajā ar labām ziņām no Ukrainas, kas pēdējos mēnešus ievilkta karā ar agresorvalsti Krieviju.

Pirms teju mēneša Latvijas Televīzija stāstīja par Jūliju Pajevsku ar iesauku Taira. Viņa – ukraiņu civilā feldšere, kura ar brīvprātīgo mediķu komandu Mariupolē kara pirmajās nedēļās glāba dzīvības, palīdzot gan ukraiņiem, gan iebrucējiem. 16. martā viņu un viņas šoferi saņēma gūstā Krievijas karavīri.

Lasi arī: Mēnesis, kurā esi dzimis – kādus noslēpumus par Tevi tas spēj atklāt

Abi tobrīd centās evakuēt civiliedzīvotājus, kas iesprostoti Mariupolē. Šodien saņemtas priecīgas ziņas – Jūlija Pajevska atbrīvota no gūsta. Taira ar savu drosmi un pašaizliedzību iedvesmoja miljoniem ukraiņu un cilvēku visā pasaulē un tagad zināms, ka  viņa beidzot ir atbrīvota.

Šodien varu paziņot, ka mums izdevās no gūsta atbrīvot ukraiņu feldšeri Jūliju Pajevsku jeb Tairu. Esmu pateicīgs visiem, kas strādāja, lai sasniegtu šo rezultātu.

Taira jau ir mājās. Mēs turpināsim strādāt, lai atbrīvotu ikvienu,” paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Savu laiku, glābjot dzīvības Mariupolē, Taira nofilmēja un iemūžinātos kadrus nodeva ziņu aģentūras “Associated Press” komandai, kas bija pēdējie starptautiskie žurnālisti Mariupolē. Viņiem par mata tiesu izdevās atmiņas karti izvest no tolaik aplenktās pilsētas.

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru