Vācijas parlaments beidzot pieņēmis lēmumu jautājumā par to, vai senioriem vajag obligāti vakcinēties pret Covid-19

Vācijas parlaments beidzot pieņēmis lēmumu pretrunīgi vērtētajā idejā, kas paredzēja, ka visiem Vācijas senioriem vajag obligāti vakcinēties pret Covid-19.

 

Vācijas parlaments ar pārliecinošu balsu vairākumu noraidījis ideju par senioru vecumā virs 60 gadiem obligātu vakcināciju pret Covid-19. Balsojums notika tikai dažas dienas pēc gandrīz visu epidemioloģisko ierobežojumu atcelšanas.

Vācijā obligāta vakcinācija noteikta tikai dažu profesiju pārstāvjiem, un kanclers Olafs Šolcs lobēja ideju par visaptverošu potēšanu. Pēc sarunām tika panākts kompromiss, taču likumdevēju lielākā daļa arī to neatbalstīja.

20. martā valstī spēku zaudēja Infekcijas slimību profilakses un kontroles likuma iepriekšējā redakcija, kas paredzēja iespēju visā valstī noteikt stingrus ierobežojumus. Savukārt 3. aprīlī lielākajā daļā Vācijas federālo zemju tika atcelti gandrīz visi ierobežojumi.

Jaunu inficēšanās gadījumu skaits Vācijā joprojām ir samērā liels, taču hospitalizē maz Covid-19 pacientu un arī slimnīcu noslodze ir neliela.

Lasi arī: Kā aprīļa otrajā pusē iegūt negaidītu palīdzību “no augšas” un ko gaidīt no Venēras pārejas Zivju zīmē.

Zīmīgi, ka ceturtdien Eiropas Zāļu aģentūra atzina, ka pagaidām nav lietderīga plaša atkārtota balstvakcinācija, un papildu poti ieteica vienīgi par 80 gadiem vecākiem senioriem. Tomēr koronavīruss no mūsu dzīves neizzudīs, un par stingrākiem vai vājākiem profilakses pasākumiem, iespējams, atkal būs jālemj rudenī.

 

Šķir otru lapu, lai noskatītos video sižetu par šo jautājumu 

Spread the love

Pievienot komentāru