Valdība vienojusies par stingrākiem ierobežojumiem – lūk kas tieši nolemts un kas mūs sagaida

Paredzams, ka klātienē varēs saņemt neatliekamus pakalpojumus. Tāpat nevarēs saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus, tostarp friziera. Ierobežojumi arī attieksies uz sabiedrisko ēdināšanu, proti, šie pakalpojumi nebūs pieejami klātienē.

“Lokdauna” laikā klātienē varēs strādāt ražošanas un būvniecības, kā arī kritiskās infrastruktūras objekti. Ierobežojumu skartajiem uzņēmumiem un darba ņēmējiem tiks nodrošinātas valsts atbalsta programmas.

Savukārt pēc 15. novembra plānots būtiski mazināt ierobežojumus pret Covid-19 vakcinētajiem un šo slimību pārslimojušajiem.

Veselības ministrijas (VM) pirmdien apkopotā informācija liecina, ka patlaban Latvija ir pirmajā vietā pasaulē saslimstības ar Covid-19 tempā. Pēdējā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits palielinājies par 49%, salīdzinot ar saslimstību nedēļu iepriekš.

14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju sasniedzis 1266,4, kas ir divas reizes lielāks nekā otrā viļņa maksimums.

Lasi arī: Lūk ko par Brieža un Manna cīņu raksta Vācijas mediji…

Slimnīcas Covid-19 pacientu skaits dubultojas 14 dienu laikā. Pirmdien slimnīcās ārstējas jau 1114 pacienti – 133 pacienti ar smagu slimības gaitu un 981 ar vidēji smagu. Covid-19 izraisīto nāves gadījumu skaits nedēļas laikā pieaudzis par 48%. Slimnīcās Covid-19 intensīvās terapijas gultu noslodze tuvojas 100%.

VM brīdina, ka pie esošās saslimstības izplatīšanās ātruma, oktobra beigās prognozējami 4000 jaunatklāti Covid-19 pacienti un 275 jauni stacionēšanas gadījumi dienā. Šādā situācijā nebūs iespējams nodrošināt nepieciešamo ārstniecību visiem un būtiski pieaugs no Covid-19 mirušo cilvēku skaits.

Jau ziņots, ka pirmdien pirms Krīzes vadības padomes sēdes pozīciju par turpmāko nepieciešamo rīcību epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanai publiskoja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), kurš rosināja noteikt valstī stingrus drošības pasākumus, kā arī partiju apvienības “Jaunā vienotība” un partijas “Vienotība” valdes, kuras kopsēdē pirmdien vienbalsīgi pauda atbalstu stingriem ikdienas ierobežojumiem.

Vai atbalsti mājsēdes ieviešanu un stingrākus ierobežojumus, lai cīnītos ar Covid-19 izplatību?

Jau ziņots, ka no 11. oktobra līdz nākamā gada 11. janvārim izsludināta ārkārtējā situācija ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.

Spread the love

COMMENTS

  • <cite class="fn">Anonīms</cite>

    Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) preses konferencē akcentēja, ka uz šo brīdi bija noteikumi, kas rūpējās par atbildīgiem cilvēkiem, tiem, kuri ir apzinīgi vakcinējušies un rūpējušies par visas sabiedrības interesēm. No otras puses, tika domāts arī par to, kā pamudināt tos, “kuri vēl nav sapratuši šī soļa nozīmīgumu”, kā rezultātā, valdība iepriekš noteica “pozitīvās diskriminācijas” elementus, dodot iespēju vakcinētām personām strādāt un apmeklēt dažādas vietas, teica politiķis.

    Viņš norādīja, ka šie pasākumi bija noteikti līdz ar 15.novembri un, neskatoties uz mājsēdi, paliks spēkā. Tāpat ierobežojumus nevakcinētajiem pēc 15.novembra plānots pastiprināt. Bordāns aicināja vakcinēties visus, kuri to vēl nav izdarījuši, piebilstot, ka nekas nav nokavēts.

    Viņaprāt, ir svarīgi, ka nevakcinētie šo laiku “neiznieko”, un dodas saņemt savu Covid-19 poti. “Manuprāt, šobrīd ir ļoti aktuāli, lai visa sabiedrība saprot situāciju, spēj mobilizēties un atbalsta valdību, lai arī, cik grūti būtu šie lēmumi,” akcentēja Bordāns, piebilstot, ka jādomā, kā risināt šo jautājumu “nenokarot galvas un nekrītot psihozē”.

    Sanāk ka vakcinējamies priekš valdības, nevis “vīrusa”!

Pievienot komentāru