Vasara jau galā? Brīvdienās karstuma vilnis pakāpeniski beigsies; nākamnedēļ…

Vai vasarai jau pienācis gals?  Nedēļas nogalē karstuma vilnis pakāpeniski beigsies, liecina esošās prognozes. Bet nākamnedēļ… 

Nākamā nakts būs tveicīga, temperatūra nebūs zemāka par 16…21 grādu, savukārt dienā valsts lielākajā daļā temperatūra vēl sasniegs 28…32 grādus, bet Kurzemes rietumos priekšpusdienā temperatūra sasniegs 25…27 grādus, gaidāms lietus un negaiss, pēc kura pēcpusdienā gaiss atdzisīs līdz 20…24 grādiem.

Sestdienas pēcpusdienā un vakarā negaiss gaidāms arī daudzviet Latvijas centrālajā un austrumu daļā.

Lasi arī: Šo 4 zodiaka zīmju pārstāvji parasti ir vislabākie autovadītāji

Karstuma vilnis svētdien tikpat kā visā Latvijā būs beidzies, tomēr laiks vēl saglabāsies ļoti silts, temperatūra naktī uz svētdienu 13…18 grādi, dienā 22…27 grādi, valsts galējos austrumos vēl līdz 29 grādiem. Vietām Vidzemē un Latgalē īslaicīgas pērkona lietusgāzes.

Jāatgādina, ka tveicīgā laikā katrs negaiss ir potenciāli bīstams un var atnest pēkšņas, spēcīgas vēja brāzmas, ļoti stipru lietu, kas izraisa īslaicīgus plūdus, pasliktina redzamību; autovadītājiem jāuzmanās no akvaplanēšanas. Tāpat iespējama lielgraudu krusa.

Pirmdien laiks saglabāsies līdzīgs – vietām, pārsvarā Vidzemē un Latgalē, pērkona negaiss, temperatūra ap 23…28 grādiem, bet otrdien kļūs par dažiem grādiem vēsāks, Kurzemes piekrastē vietām tā nesasniegs 20 grādus.

Turpmāk nākamnedēļ temperatūra pārsvarā 18…23 grādu robežās, pastāv iespēja, ka ceturtdien un piektdien temperatūra vietām būs tikai ap 15 grādiem, ik dienu kaut daļā Latvijas gaidāms lietus, iespējams arī negaiss, bet lielākoties tomēr spīdēs saule.

Spread the love

Pievienot komentāru