Mūžībā devusies leģendārā Latvija basketbola personība un ilggadējais treneris

Ilggadējais treneris un spilgta Latvijas basketbola personība piektdien, 1.jūlijā, devās mūžībā, paziņoja Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Armanda Krauliņa rēķinā bija pēc valsts neatkarības atgūšanas atjaunotās vīriešu valstsvienības pirmā starptautisko cīņu pieredze 1992. gadā un Eiropas čempionāta finālturnīrs 1993. gadā, komandai pārsteidzot ar uzvaru pār vicečempioni Itāliju.

Lasi arī: Mediji ziņo par Baltijas kino leģendas nāvi – pēdējie gadi aktierim bija ļoti smagi

Viņa vadībā vīriešu valstsvienība Eiropas čempionāta finālturnīrā 2001. gadā guva emocionālu uzvaru pār Lietuvas izlasi un izcīnīja 8. vietu, ko pēcteči spēja pārspēt tikai pēc 16 gadiem.

Latvijas čempionu “Brocēni” skaļais pieteikums Eiropas klubu turnīros un jaunizveidotā basketbola kluba “Ventspils” darba profesionalizēšana, izejot starptautiskajā apritē un izcīnot pirmos Latvijas čempiona titulus, arī bija Krauliņa devums.

 

Krauliņš deva ieguldījumu sieviešu valstsvienības saimniecības sakārtošanā un 2004. gadā palīdzēja komandai izcīnīt ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, kas ievadīja panākumiem bagātāko posmu dāmu izlases vēsturē.

Vīriešu valstsvienībā Krauliņš vadīja komandu 107 spēlēs, ko tikai nesen pārspēja viņa audzēknis Ainars Bagatskis.

Krauliņš strādāja arī Uzbekistānā, Krievijā, Irākā, Kolumbijā un Ukrainā. Viņa rēķinā ir vairākas spēles PSRS izlases galvenā trenera statusā.

 

Šķir otru lapu, lai noskatītos interviju ar leģendāro treneri

 

Spread the love

Pievienot komentāru