Mediji ziņo par Baltijas kino leģendas nāvi – pēdējie gadi aktierim bija ļoti smagi

Ar sēru vēsti šodien klajā nākuši mediji, paziņojot par Baltijas kino leģendas nāvi. Aktierim bija vēzis, un pirms kāda laika viņš paziņoja, ka pārtrauc ārstēšanos.

85 gadu vecumā mūžībā devies izcilais Lietuvas teātra un kino aktieris Reģimants Adomaitis, vēsta Lietuvas mediji.

Viņš ļoti nožēloja, ka mūža pēdējos gados vairs nevarēja strādāt teātrī; viņam kļuva grūti staigāt, pasliktinājās redze. Taču viņš joprojām gribēja darboties teātrī un tādēļ dzīvoja,” stāsta Adomaiša kolēģis Jozs Budraitis.

Adomaitis filmējies daudzās padomju laika filmās; Latvijas skatītājiem viņš labi palicis atmiņā ar lomu Rīgas kinostudijas detektīvfilmā “Mirāža”.

Reģimants Adomaitis dzimis 1937. gada 31. janvārī Šauļos inženiera ģimenē. Savulaik absolvējis Viļņas universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti, bet paralēli sācis apgūt arī aktiera profesiju un absolvējis Viļņas konservatorijas aktiermākslas nodaļu.

Lasi arī: Šodien pienākušas labas ziņas no kara māktās Ukrainas

Sākumā strādājis Marijampoles teātrī, no 1963. līdz 1967. gadam bijis Kauņas Drāmas teātra aktieris, bet 1967. gadā pārgāja strādāt uz Lietuvas Nacionālo drāmas teātri Viļņā.

Adomaitis bija arī kino un TV režisoru iecienīts aktieris; viņš filmējies vairākos desmitos filmu.

Rīgas kinostudijas režisors Aloizs Brenčs viņam piedāvāja lomu 1983. gada trīssēriju detektīvfilmā “Mirāža”, kur Adomaitis filmējās kopā ar latviešu aktieriem Mārtiņu Vilsonu, Mirdzu Martinsoni un Intu Burānu.

 

Šķir otru lapu, lai noskatītos kadrus un VIDEO aktiera piedalīšanos

Spread the love

COMMENTS

Pievienot komentāru